Wpis z mikrobloga

@OCIEBATON

>"Dlaczego nosisz długie włosy? Zgól te kudły, kucu"

>"Nie chcesz mieć dzieci? Ty jesteś niedojrzałym dzieciakiem, a nie mężczyzną"

>"Dla kogo się tak stroisz? Ja bym uciekła, gdyby ktoś tak przyszedł na randkę"

>"Dlaczego jesteś zdenerwowany? Pewnie masz kompleksy i nie ruchasz, stąd ta frustracja"


Znacie to? Każdy z nas chociaż raz w życiu słyszał te pytania. Tak wygląda współczesny SEKSIZM.
Presja społeczna, z którą mężczyźni na całym świecie mierzą się
@kamyczeq Możesz () Dzięki, buziaki!

A tak na poważnie - powiedzenie dziewczynie, że lepiej wyglądała w długich włosach to coś złego?

Zresztą czemu porównujesz stwierdzenie, że ktoś lepiej by wyglądał w danych włosach z tekstem, że lepiej by wyglądał bez parszywej mordy? XD

Czyli jak jakiś facet będzie miał krótkie włosy, później zapuści dłuższe. Ty mu powiesz, że lepiej wyglądał w krótkich - to to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@OCIEBATON: Niestety, na takie pytania działa coś między asertywnoscią a agresją: i tego trzeba nauczyć dziewczynki i chłopców. Trzeba nauczyć, że jak ktoś zadaje niewygodne pytania i jest namolny to trzeba odpowiadać tym samym. "Ty masz fryzurę czy ja? Ja zrobiłam dla siebie a faceci mają sporo dziewczyn z długimi." "Dla siebie, w przeciwieństwie do ciebie nie potrzebuję faceta by ładnie wyglądać" "To moje życie i nie chcę zmarnować życia niechcianemu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@OCIEBATON: Tak samo nie spytam faceta czy pora założyć rodzinę lub niech nosi koszulki, bo jest sexy. Albo nie będę komukolwiek wypominać, że powinien zmienić pracę, bo facet MUSI utrzymać rodzinę. Bo to jest niekulturalne, nie zmienia nic a tylko irytuje jak brzęczenie muchy.