Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@OCIEBATON: "Dlaczego zapuszczasz włosy? Kobiety wolą łysych"
"Nie chcesz mieć dzieci? Nie boisz sie ze nie bedziesz spełniony w życiu?"
"Dla kogo sie tak wystroileś?"
"Dlaczego jesteś zdenerwowany? Czy to znowu ten czas że nie poruchales w tym miesiącu?"

Znacie to? Każdy z nas chociaz raz w życiu słyszał te pytania. Tak wyglada współczesny SEKSIZM.
Presja społeczna, z którą mężczyźni na świecie mierzą sie KAŻDEGO DNIA.
@OCIEBATON: nie rozumiesz chyba istoty seksizmu. Te wszystkie założenia na temat kobiet są na prawdę irytujące i często po prostu krzywdzące.
Jesteś jedyną kobietą w zakładzie pracy i masz lepsze stanowisko niż większość? Na pewno nie raz usłyszysz, że dałaś dupy za nie.
Nie chcesz i nie lubisz dzieci- lewaczka, będziesz żałować na starość.
Fryzury tylko długie, buty tylko na obcasie, najlepiej codziennie sukienki, bo FACECI TO LUBIĄ.
Pokazujesz emocje: jak
nie rozumiesz chyba istoty seksizmu. Te wszystkie założenia na temat kobiet są na prawdę irytujące i często po prostu krzywdzące.


@taalarek: Przecież takie uwagi padają bardzo często od samych kobiet. Nigdy nie widziałem faceta, którego obchodzi dlaczego obca kobieta nie chce mieć dzieci - to zawsze interesuje inne babska.
@taalarek: tylko to, co napisałaś jest mocniejsze, niż to co w poście op. sugerowanie, że jedyny sposób na karierę w przypadku kobiety to łóżko, bo nie ma innych umiejętności to jednak sporo bardziej obraźliwe stwierdzenie niż te z posta.
I umniejszanie emocjom kobiety, bo jest rozhisteryzowaną istotą i jej płacz pewnie nic nie znaczy to co innego niż pytanie, czy akurat dzisiaj się wkurza bo okres. To pytanie dość intymne ale
Trochę bzdura, nigdy nie spotkałem się, żeby pierwsze trzy pytania padły z ust mężczyzn, byłbym skłonny, że takie informacje najcześciej interesują same kobiety.
@panczekolady: @panczekolady:
„nie rozumiesz chyba istoty seksizmu. Te wszystkie założenia na temat kobiet są na prawdę irytujące i często po prostu krzywdzące.

@taalarek: Przecież takie uwagi padają bardzo często od samych kobiet. Nigdy nie widziałem faceta, którego obchodzi dlaczego obca kobieta nie chce mieć dzieci - to zawsze interesuje inne babska.”

Akurat to, że pytania padają często od (zazwyczaj starszych) kobiet nie znaczy ze nie są seksistowskie. To, że
@taalarek: i tez nie zrozum mnie źle - uważam, że nadal jest sporo seksistowskich zachowań w naszej kulturze. W stosunku do obu płci, ale do kobiet chyba więcej. Tylko te przykłady z posta są dla mnie jednak przesadą, bo zabijają jakąś szczerość i swobodę komunikacji. Potem ludzie chodzą sztywno, nie mówią co myślą, bo boją się oskarżenia o seksizm, faszyzm, rasizm
@taalarek:
Jesteś jedynym facetem w zakładzie pracy i masz lepsze stanowisko niż większość? Na pewno nie raz usłyszysz, że to przez partriarchalny system, a nie swoje umiejętności.
Nie chcesz i nie lubisz dzieci? - lewacki antynatalista, będziesz żałować na starość.
Pokazujesz emocje? Jak jesteś zły, to pewnie nie ruchałeś ostatnio XD A jak okażesz smutek czy rozpacz, to jesteś #!$%@? a nie facet.

Co według ciebie jest tą "istotą seksizmu"? Seksizm
@OCIEBATON: ile to razy rodzina zalewala mnie podobnymi pytaniami, kiedy slub, kiedy dziecko, kiedy drugie, co to za fryzura... i co mam powiedziec, ze to seksizm? #!$%@?, ludzie sa po prostu #!$%@? i wpieprzaja sie w nie swoje sprawy.