Wpis z mikrobloga

Mirki moje drogie. Jaką 15-letnią łychę polecacie na początek? Budżet najlepiej do 250 zł. Oczywiście wiem, że nie wiek świadczy o jakości itp. Ewentulanie co kolejnego próbować? Za mną już:

Glenfiddich 12 Yo
Auchentoshan American Oak
Nikka From Te Barrel
Speyburn Hopkins Reserve
Glenfarclas 10 Yo
Connemara Original
Laphroaig 10 Yo

W kolejce do zakupu na dniach czeka Talisker 10 Yo i może dalej coś w klimacie cherry? Co polecacie? Chciałbym by wyrózniało się w smaku od wyżej wymienionych.

#whisky #pijzwykopem #pytanie #dylemat
czasnawykopki - Mirki moje drogie. Jaką 15-letnią łychę polecacie na początek? Budżet...

źródło: comment_1595969885ioWJ0FZr2GFX7WFcMG5Fff.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@Domino844: Gościu, z ziomeczkami ostatnio pięć pod blokiem żeśmy #!$%@? po czym po nich na ostatnim napadzie na dom jakiegos mecenasa ziomeczek #!$%@?ł bogaczowi kilka butelek whisky. Na początek w piwnicy dwie z cyfrą 40 #!$%@?śmy z colą i tak średnio bym powiedział tak średnio ale jak się cola skończyła to pili my bez popitki i tak weszliśmy w świat whisky. Resztę z jakimiś dziwnymi niższymi cyferkami wylali my do zlewu
  • Odpowiedz
Akurat Laproaigh nie miałem okazji próbować. Ardbeg nie jest bardzo dymny a za to mocno torfowy. Jeżeli wolisz coś słodszego i delikatniejszego z nutą wiśni, to polecam gorąco irlandzką Redbreast. Niestety może być ciężko ją znaleźć.
  • Odpowiedz
@Malthan: @MEKO: @czasnawykopki:

Ardbeg 10, Lagavulin 16 i Talisker 10 sa podobne do siebie, natomiast Laphroaig 10 to zupelnie inna bajka.

Glendronach 15 albo Glenfarclas 15 to dobre tropy, Glenfarclas 10 to IMO slaba whisky, slabsza niz np. Monkey Shoulder, wiec nie ma co sie nia sugerowac. Z sherry fajny jest Aberlour 12YO 48% (afaik wersja pod travel retail) i A'Bunadh.

Sprobuj tez Highland Park 10/12. W profilu slodka,
  • Odpowiedz
Bowmore 15 o ile znajdziesz. Lekko dymna, owocowa. Ogólnie wszelkie Bowmore są bardzo w porządku. Mam na stałe w barku.
  • Odpowiedz