Wpis z mikrobloga

Np. popieranie multikulturalizmu, BLM, white privilege


@kknbjd: OK.

BLM proponuję zostawić w kontekście politycznym na boku, ponieważ jest to zjawisko obecnie "gorące" za sprawą Floyda, a to bardzo świeża sprawa – nie ma sensu rozpatrywać przez jej pryzmat określonych idei politycznych. Aczkolwiek w drugiej strony, samo przytoczenie przez Ciebie haseł jak BLM czy white privilige świadczy moim zdaniem o prawdopodobieństwie mojej hipotezy, iż analizujesz sytuację przez pryzmat skrajnych nagłówków, nie rzeczywistych
  • Odpowiedz
@texas-holdem: Nie mam z czego się wycofywać, bo napisałeś głupotę, i szczerze wątpię, że cytowałeś przy tym autorów badań, ale jeśli przypadkiem tak jest, to pokazuje, jakiej jakości to są naukowcy.

Wieloryby objętościowo mają znacznie więcej istoty szarej niż ludzie, rozumiem zatem, że wieloryby mają lepsze "myślenie logiczne, adaptację itp."? Nie, ponieważ samo określenie, że ktoś ma więcej istoty szarej, znaczy dokładnie gówno, bo to zależy od miliona innych czynników, w
  • Odpowiedz
@texas-holdem: Wszystko fajnie tylko zacytowany fragment jest podsumowaniem kilku prac z rozbierznymi wynikami i chyba również masz problemy ze zrozumieniem istoty przedstawionych badań ( ͡° ͜ʖ ͡°)

The heritability of intelligence increases from about 20% in infancy to perhaps 80% in later adulthood.

However, for intelligence, heritability increases linearly, from (approximately) 20% in infancy to 40% in adolescence, and to 60% in adulthood.


Ale do meritum wpływ
  • Odpowiedz
cytowałeś przy tym autorów badań, ale jeśli przypadkiem tak jest, to pokazuje, jakiej jakości to są naukowcy.


@Emes91: Tak, to dość klasyczne dla wykopu, że pouczasz autorów prac naukowych, jakich powinni używać sformułowań w... nagłówkach tych prac. Musisz być z siebie bardzo dumny, lecz niestety...

Wieloryby objętościowo mają znacznie więcej istoty szarej niż ludzie, rozumiem zatem, że wieloryby mają lepsze "myślenie logiczne, adaptację itp."


...wciąż nie rozumiesz. Nie wiem na ile
  • Odpowiedz
@texas-holdem:

analizujesz sytuację przez pryzmat skrajnych nagłówków, nie rzeczywistych postulatów konkretnych polityków.


Media kształtują poglądy swoich odbiorców, którzy idą później na wybory. Nie wiem czemu to pomijasz, jakby nie miało żadnego wpływu na postulaty polityków. Problemem jest to, że co może wyglądać na skrajne, jest normą.
W sprawach społecznych to media mają większą siłę. W USA, mniejszości są silniejsze niż większość. W USA można stracić prace za wstawienie obrazka z oficjalnymi
  • Odpowiedz
@chanelzeg: te dane, szczególnie w kontekście USA pokazują, że wyższe IQ w ich kulturze powoduje poważne braki w zdolności do samodzielnego myślenia i analizy informacji, bo "liberał" w amerykańskim wydaniu, prezentuje zestaw poglądów, który jest toalnie szkodliwy i oderwany od rzeczywistości.
Oczywiście skrajne konserwy z założenia są głupie jak podeszwa, to nie ulega wątpliwości.

Jestem dużo bardziej zainteresowany badaniem socjaliści vs wolnorynkowcy.
  • Odpowiedz
tak wygląda osoba która pałuje wiplera do IQ białych ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Nosradamo: Nareszcie, teraz już wiem żeby oceniać po wyglądzie te wszystkie baśniowe stwory, (a tyle pracowaliście nad tym aby nie oceniać ludzi po wyglądzie, dziarach, kolczykach i różowych włosach) zakłamane lewackie stwory
  • Odpowiedz
Wszystko fajnie tylko zacytowany fragment jest podsumowaniem kilku prac z rozbierznymi wynikami


@PolacoEsMasGrandeRobaco: Nie kolego, wszystkie prace, którą są tam podane jako źródła, potwierdzają dokładnie to, co napisałem w pierwszym komentarzu, tj. że czynniki środowiskowe są mniej istotne niż dziedziczne dla poziomu inteligencji, który w okresie swojego rozwoju osiąga człowiek. Podobnie, każda z przytoczonych tam prac potwierdza, że czynniki środowiskowe mają zdecydowanie większe znaczenie dla rozwoju dziecka, co również podkreśliłem na
  • Odpowiedz
@chanelzeg jestem bardzo liberalnym, białym mężczyzną z większego miasta, mam dobre wykształcenie i jestem umysłem ścisłym. Teoretycznie moja grupa ma jedno z największych ilorazów inteligencji, ale mam to w #!$%@?, bo i tak azjata z Pekinu jest średnio bardziej inteligentny ode mnie
  • Odpowiedz
@kknbjd: Ale możesz powiedzieć, co konkretnie ta "amerykańska lewica" chce zrobić i dlaczego się nie zgadzasz z tym? Od początku posługujesz się frazesami i hasłami, ja jestem zainteresowany konkretami. Co dokładnie nie działa i jak to byś chciał naprawiać, dlaczego postulaty "lewicy" są nielogiczne, etc. Po prostu daj cokolwiek na poparcie swoich tez.
  • Odpowiedz
@texas-holdem: Widzę, że dalsza dyskusja z Tobą nie ma sensu. Dorwałeś się do Google Scholar i myślisz, że czyni to z Ciebie eksperta. Niestety, brakuje Ci wiedzy na poziomie podstaw, byś zrozumiał, o co w ogóle chodzi.

Ale z tego skisłem najbardziej:

różnice w jej objętości pomiędzy poszczególnymi osobami skupiają się przede wszystkim w obszarze kory mózgowej, która jest odpowiedzialna za określone funkcje


xDD Proszę, powiedz nam, ekspercie, jakie to funkcje
  • Odpowiedz
myślisz, że czyni to z Ciebie eksperta


@Emes91: Przeciwnie. Nie ja neguję sens sformułowań, którymi posługują się badający zagadnienie eksperci w swoich pracach naukowych. Jest tu ktoś inny, kto uważa, że sam najlepiej wie, jakie sformułowania są w takich pracach dopuszczalne, a jakie świadczą negatywnie o "poziomie ich autorów". Pokusisz się o strzał, o kogo może chodzić?

powiedz nam, ekspercie, jakie to funkcje pełni CAŁA kora mózgowa.


Pełni cały szereg funkcji,
  • Odpowiedz
@texas-holdem: Fajne te twoje negowanie rzeczywistości i badań ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Błędnie interpretujesz wnioski z zacytowanych tam badań. W nich chodzi o to, że nawet jeśli dasz dziecku świetną edukację i tym samym przewagę rozwojową nad – powiedzmy – jego bratem bliźniakiem, to ten świetnie edukowany bliźniak i tak osiągnie jako dorosły pewien "sufit rozwoju intelektualnego", który jest determinowany głównie czynnikami genetycznymi. Innymi słowy, jeśli dziecko
  • Odpowiedz
@texas-holdem: Nie wycieraj sobie mordy psychologią, neurobiologią i innymi rzeczami, o których nie masz pojęcia poza znalezieniem paru artykułów na Google Scholar. Tak jak już mówiłem - wklejanie artykułów i powoływanie się na "nagłówki prac" (lol) nie czyni z Ciebie eksperta, bo niestety, ale tak jak już mówiłem, Twoje braki w podstawach tych dziedzin uniemożliwiają ci właściwie zrozumienie i interpretację badań (że już nie wspomnę o szerszym kontekście tego, jak działa
  • Odpowiedz
@texas-holdem: BTW, jako że znam badania i siedzę w temacie, to nawet nie chciało mi dokładnie obczajać, co ty dokładnie wysłałeś, tym bardziej, że jeżeli dajesz sobie duże pole do nadinterpretacji, to wtedy możesz znaleźć "artykuł naukowy" pod niemal każdą swoją tezę (co jest zresztą dokładnie tym, co nieudolnie robisz), ale teraz z ciekawości zobaczyłem, jakie dokładnie to artykuły pozwoliły ci na wyciąganie takich nieuzasadnionych wniosków. I szczerze powiem - spodziewałem
  • Odpowiedz
Fajne te twoje negowanie rzeczywistości i badań


@PolacoEsMasGrandeRobaco: Tych, które wkleiłeś i które wprost potwierdzają wszystko, co do tej pory napisałem?

Widzisz sam sobie przeczysz


Nie, po prostu nie rozumiesz wniosków z prac, które przytoczyłeś – pozostaje się jedynie domyślać, że może chodzić o barierę językową.

Można ją zatrzeć w okresie dorastania, można w wieku niemowlęcym poprzez np niedożywienie.


W swoich własnych linkach przeczytasz (ale widzisz, musiałbyś je przeczytać te źródła,
  • Odpowiedz