Wpis z mikrobloga

Pytanie za 100 punktów.

Czemu biali, heteroseksualni, katoliccy mężczyźni pałują Wiplera do tego, że średnie IQ białych jest wyższe niż czarnych i jednocześnie ignorują badania IQ wykazujące, że ludzie o konserwatywnych poglądach sa dużo mniej inteligentni od ludzi o liberalnych poglądach?

#bekazprawakow #neuropa #urojeniaprawakoidalne #4konserwy
Pobierz chanelzeg - Pytanie za 100 punktów.

Czemu biali, heteroseksualni, katoliccy mężczy...
źródło: comment_1595923255XU6ZzUrySVCw2CXubPpbXU.jpg
  • 129
Czyli po pierwsze - pojedyncze zdanie z Wikipedii (bez odnośników) jako źródło


@Emes91: Zdanie z Wikipedii nie jest źródłem badań, tylko – jak zresztą napisałem – ogólnym artykułem dla osób, które życzyłyby sobie obrać go za punkt wyjścia do dalszego rozszerzania wiedzy. Być może taki koncept wydaje Ci się obcy, lecz nie oceniaj wszystkich potencjalnych czytelników przez pryzmat własnych przeświadczeń.

Czyli po kolei - najpierw fałszywie mówisz, że "liberałowie mają więcej
@texas-holdem Dziecko, tak jak już mówiłem - więcej pokory, to wtedy może będziesz coś w stanie wynieść z tej dyskusji, a nie tylko desperacko się skupiać na "wygraniu" tej debaty poprzez manipulowanie tematem dyskusji (np. gdy rozmawiamy o tym, że liberałowie rzekomo mają więcej istoty szarej, a ty nagle pitolisz o badaniach szukających związku między określonymi zdolnościami a konkretnymi obszarami mózgu, co jest kompletnie innym tematem).

Albo gdy sam zacytowałam badanie, które
Dziecko, więcej pokory


@Emes91: Naprawdę nie widzisz ironii w fakcie, że formułujesz te błyskotliwe porady jako osoba, która ocenia poziom wiedzy autorów prac naukowych na podstawie używanych przez nich fraz, które Ty uważasz za "debilne"? Interesujące. Napisz coś więcej.

desperacko się skupiać na "wygraniu" tej debaty


Nie zauważyłem, abyśmy debatowali. Zaś "wygraną" jest sens rozpatrywać jedynie wtedy, gdy obie strony przedstawiają konkretne argumenty w celu udowodnienia innych tez – nic takiego
Nikt, nigdy nie twierdził, że struktura mózgu jest "jasna" lub "niezłożona" ani tym bardziej, że korelacja nie jest "niewielka". Najwyższy czas nauczyć się adresować twierdzenia, które zostały sformułowane, a w pierwszej kolejności wypadałoby też prawidłowo je zrozumieć.


@texas-holdem: Jest to absolutnie przeurocze, jak zarzucasz mi coś, co dosłownie sam robisz w tym samym zdaniu. To nie struktura mózgu była "niejasna" w zacytowanym fragmencie, tylko korelacja. Naprawdę myślisz, że nikt nie zauważa
To nie struktura mózgu była "niejasna" w zacytowanym fragmencie, tylko korelacja.


@Emes91: Oczywiście, że tego typu korelacje nie są definitywne, ponieważ mózg jako całość nie jest w pełni wyjaśnioną strukturą (jest to truizm, którego nie trzeba każdorazowo podkreślać przy okazji omawiania naukowych hipotez). Wszelkie badania są obarczone błędem poznawczym, co nie oznacza, że należy negować płynące z nich wnioski (nawet, jeśli nie rozumiemy jeszcze precyzyjnie związków przyczynowo-skutkowych) – należy je zgłębiać,