Wpis z mikrobloga

@chanelzeg: tak samo z przestępstwami. Też pałują wiplera, że czarni ich popełniają więcej zapominając, że pewna grupa społeczna, niezależnie od szerokości i długości geograficznej odpowiada za znakomitą ich większość.

  • Odpowiedz
Jeżeli ktoś popiera współczesny "progresywizm", (strona w jaką idą demokraci w USA) to z analizą przyczynowo-skutkową i logicznym myśleniem nie może radzić sobie dobrze, po prostu to się nie dodaje


@kknbjd: Zasugeruję pewną hipotezę, pod Twoją rozwagę. Czy uważasz za niemożliwe, że Twoja wiedza o rzekomej "stronie, w jaką idą Demokraci w USA", z której następnie starasz się wyprowadzić cały "progresywizm", ukształtowana została przez bardzo wybiórcze źródła, typu wykop, Youtube,
  • Odpowiedz
@chanelzeg: Każdy, podreślam KAŻDY pominął pewien bardzo ważny fakt mówiący o tym że twój poziom IQ spada wraz z wiekiem, z kolei ludzi starzy, którzy owo IQ mają o wiele niższe aniżeli młodzi ludzie, są właśnie w większości konserwatywni, ale to jest oczywiście w badaniu nie zawarte....
  • Odpowiedz
Czemu biali, heteroseksualni, katoliccy mężczyźni pałują Wiplera do tego, że średnie IQ białych jest wyższe niż czarnych i jednocześnie ignorują badania IQ wykazujące, że ludzie o konserwatywnych poglądach sa dużo mniej inteligentni od ludzi o liberalnych poglądach?


@chanelzeg:

- Różnica między białymi i czarnymi wynosi mniej więcej jedno odchylenie standardowe. To przeogromnie dużo. Oznacza to tyle, że przeciętny czarny jest inteligentny na poziomie mniej więcej dolnych 16% białych. Co dla jednej populacji jest normą, dla drugiej będzie już granicą
  • Odpowiedz
@Shadow89: Rzuć okiem na cały artykuł, to piękne oranie po IQ. A pierwszy akapit streszczenia mówi coś o ludziach zaślepionych porównywaniem IQ różnych grup i wyciągających z tego wnioski ; ).
  • Odpowiedz
@texas-holdem:

Inteligencja jest uwarunkowana głównie genetycznie, nie wiem skąd pomysł, że to jest jakaś "racja konserw". Jest obecnym konsensusem naukowym, że czynniki środowiskowe grają znacznie mniejsza rolę w kontekście maksymalnego IQ, jakie dany człowiek może osiągnąć, niż czynniki genetyczne.

Jest baaardzo daleko od konsensusu, ba sam koncept inteligencji i jej pomiary są tematem bardzo kontrowersyjnym i gorąco debatowanym. Pomijając nawet fakt tak chwiejnej tezy że geny są głównym czynnikiem detrminującym inteligencje, #!$%@? waść jak potłuczony.

Researchers have conducted many studies to look for genes that influence intelligence. Many of these studies have focused on similarities and differences in IQ within families, particularly looking at adopted children and twins. These studies suggest that genetic factors underlie about 50 percent of the difference in intelligence among individuals. Other studies have examined variations across the entire genomes of many people (an approach called genome-wide association studies or GWAS) to determine whether any specific areas of the genome are associated with IQ. These studies have not conclusively identified any genes that have major roles in differences in intelligence. It is likely that a large number of genes are involved, each of which makes only a small contribution to a
  • Odpowiedz
@thelightful: Bo niestety test IQ jest co tzipy testem, najlpeszym co prawda z najgorszych(bo nie da się zbadać inteligencji jako takiej), jednak sam w sobie nie opisuje osoby a takze grupy i ich działania, ponieważ w przypadku takich swiatopoglądów jak podal Op @chanelzeg ludzie zazwyczaj opierają swoje przekonania i poglądy nie na chlodnej analizie, a na emocjach i na podstawie tego co myslą ich bliscy i ,,grupa''
  • Odpowiedz
@texas-holdem:
Źródła z jakich korzystam raczej wychodzą z obu stron. Powiedziałbym nawet, że im częściej jestem na stronach dla sympatyków lewicy, tym bardziej jestem przeciwko. Nie wiem czy reddit jest dobrym przykładem, ale tam treść tworzą użytkownicy, więc odzwierciedla w jakiś sposób przekonania realnych ludzi. Na takim reddicie jest mnóstwo osób które reprezentuja lewactwo w rozumieniu "72 płci"

wymień te poglądy, które Twoim zdaniem są elementem platformy politycznej partii Demokratycznej
  • Odpowiedz
Istota szara nie jest ani "zła", ani "dobra", lecz struktury jakie tworzy mają odrębne funkcje. Nikt nie formułuje tezy, że prawe jądro migdałowate czy w ogóle układ limbiczny są "złe". Być może masz problem ze zrozumieniem, że w wyżej zacytowanych badaniach nie chodzi o to, że większe jądro migdałowate jest czym obiektywnie gorszym. Badania dotyczą tego, że predysponuje ono sympatyzowanie z narracjami konserwatywnymi.


@texas-holdem: Tylko że akurat nie czepiałem się konkretnie części z ciałem migdałowatym, bo jest ona prawdziwa, tylko debilnej tezy, że "lewicowcy mają więcej istoty szarej, więcej mają lepsze myślenie logiczne itp.". I tak, jest to DEBILNA teza i jeżeli faktycznie takie wnioski wysunęliby twórcy tych badań, to by to dyskredytowało ich badania całkowicie pod kątem neurobiologicznym.

Rozumiem, że fajnie jest czasem "obalać" argumenty, które nie istnieją (mam nadzieję, że lepiej się poczułeś dzięki temu), lecz naprawdę zapewniam Cię, że nikt nie twierdzi, iż wszystkie neurony pełnią tę samą
  • Odpowiedz
@chanelzeg: przeczytałem źródło i podaję rozwiązanie zagadki: ni #!$%@? nie wiadomo, w jaki sposób dokonano podziału na prawaków, lewaków i libertarian. Na przykład ja po przeczytaniu artykułu nie mam pojęcia, do jakiej kategorii byłbym zaliczony, bo przejawiam cechy każdej z grup, jednocześnie nie jestem w najmniejszym stopniu żadnym centrystą. Podejrzewam, że podział jest oparty na tym, którą partię w USA kto popiera. Jest to oczywiście jakaś metoda klasyfikacji, ale nie
  • Odpowiedz
@PolacoEsMasGrandeRobaco: Tak się wtrącę - ty czytasz, co sam wklejasz? xD

These studies suggest that genetic factors underlie about 50 percent of the difference in intelligence among individuals.


50 procent wyjaśnienia to jest akurat bardzo dużo. Przypominam, że bardzo podobny procent jest przy badaniu wpływu czynników genetycznych na orientację seksualną - rozumiem, że jesteś zwolennikiem prawackiej tezy, że homoseksualizm nie jest genetyczny i można go wykształcić poprzez naciski środowiskowe?
  • Odpowiedz
#!$%@? waść jak potłuczony.


@PolacoEsMasGrandeRobaco: Mocne słowa jak na kogoś, kto nie rozumie tego, co sam wkleił.

Zacytowany przez Ciebie fragment tekstu jest mało precyzyjnym podsumowaniem pracy, która jest zacytowana pod Twoim linkiem jako źródło. Przeczytamy w
  • Odpowiedz
I tak, jest to DEBILNA teza


@Emes91: Nie, po prostu masz problem z jej zrozumieniem. I znów – nazywasz "debilami" naukowców, którzy zawodowo zajmują się tematem, ja jedynie przytaczam ich badania. Postaraj się zrozumieć to, co napisałem w poprzednim komentarzu odnośnie zależności pomiędzy objętością istoty szarej ogółem a obszarem kory mózgowej.

Dokładnie to zrobiłeś w tym
  • Odpowiedz
Generalnie wyższa inteligencja koreluje z poglądami liberalnymi społecznie, ale też z poglądami liberalnymi ekonomicznie.


@Jan0l: To prawda, przy czym poglądy liberalne ekonomicznie są ostatnimi czasy "zasłoną dymną" na konserwatywnych światopoglądowo ugrupowań politycznych i ludzie inteligentni zdają się to doskonale widzieć. Ale to dłuższą dygresje czy trzeba było przeprowadzić, a i tak właściwie niemożliwym byłoby wyczerpanie tematu w tym wątku.
  • Odpowiedz
@Jan0l: Poniżej errara literówek w poście wyżej:

To prawda, przy czym poglądy liberalne ekonomicznie są ostatnimi czasy "zasłoną dymną" dla konserwatywnych światopoglądowo ugrupowań politycznych i ludzie inteligentni zdają się to doskonale widzieć. Ale to dłuższą dygresje by trzeba było przeprowadzić, a i tak właściwie niemożliwym byłoby wyczerpanie tematu w tym wątku.
  • Odpowiedz