Wpis z mikrobloga

@saakaszi nie uważam żeby kanał Szymona był radykalny. Nie zgadzam się z nim w wielu rzeczach ale nie można mu odmówić racjonalnego i logicznego rozumowania. Wydaje mi się, że czasem idee w ktore wierzymy zabierają racjonalny i logiczny wgląd(?) ocenę(?) na rzeczywistość. Ale żeby zrozumieć pewne rzeczy trzeba patrzeć trochę poza czubek własnego nosa, a niestety ludzi o wąskich horyzontach jest tyle samo po lewej jak i po prawej stronie. Nie ma
reżyser życia - ostatni film o aborcji tak stronniczy, że aż boli


@natxd: W którą stronę radykalny? Wg mnie jest dość mocno centrowy, do tego stopnia że mnie boli moja prawacka dupa, a lewaków lewacka.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@saakaszi: op odwalił z tym słowem "radykalny" ale prawdą jest że kreuje się na obiektywnego centryste a jest bardzo mocno po prawej stronie ( i to jest okej) ale nie przyznaje tego otwarcie. Te filmiki o lgbt strasznie zmanipulowane zrobione pod tezę, jak z resztą większość. Jego widownia jest konserwatywna i on to robi pod nich udając że on tylko "przedstawia fakty i dane".
@Ulyssos: Nie rozumiem skąd to przekonanie, że autor wojny idei "pozuje na obiektywnego"? Szymon sam w wielu wywiadach zaznacza, że właśnie nie jest obiektywny i otwarcie przyznaje, że bliżej mu do idei konserwatywnych. Jednak nazywanie kogoś, kto promuje idee dialogu czy zachęca do konfrontowania swoich opinii z ludźmi o odmiennych poglądach, "najbardziej zradykalizowanym ideologicznie kanałem" to już jest przejaw jakiegoś lewackiego #!$%@?. ;-)
wojna na memy juhuuuu, brakuje brainleta xD nie potraficie uzasadnić swoich wysrywów to rzucanie jakimiś frazesami albo memami, hz merytoryki xd


@skar: Jak ktoś #!$%@? głupoty to nie chcę mi się tracić czasu na wyjaśnianie, zwłaszcza gdy ewidentnie swojego zdania nie zmieni bo "lewactwo"

@L3gion czyli co, jednak nic nie masz na potwierdzenie tego radykalizmu?
@zarazaa

@saakaszi: ja #!$%@? wystarczy z wami nie zgadzac z jedna moze dwiema kwestiami w kontekscie swiatopogladu i juz zaczynacie szczuc i wyzywac czlowieka od najgorszych konserw. Swiat nie jest zero jedynkowy i wy jako lewica powinniscie to najlpiej wiedziec.


Jak to, przecież to są tak na prawdę LIBERAŁOWIE, tak im wychodzilo z 8values, więc utakaj tam prawacki radykalny ekstremisto!!111!! ( ͡º ͜ʖ͡º)
@biliard wskaż konkretne przyklady, gdzie jest przedstawia się ten radykalizm, proszę o to już którąś osobę i żadna mi nie wskazała nic, Ty na pewno masz coś na pptwierdzenie swoich słów, tak sranowczo zarzucasz ten radykalizm ( ͡º ͜ʖ͡º)
wojna idei popiera takich ludzi jak Ben Shapiro czy Peterson, który są bardzo kontrowersyjne, a w świecie dyskusji polityczno-filozoficznych są ośmieszani przez swoich rywali.


@Maro992: Shapira nie będę bronił, bo koleś jest konserwatywnym radykałem, ale co niby "bardzo kontrowersyjnego" mówi Peterson i gdzie niby był ośmieszany? xD

Po pierwsze, chyba największy ból dupy "kontrowersyjnością" Peterson wywołał, kiedy powiedział, że uważa, że społeczeństwo powinno stosować "enforced monogamy", gdzie chodziło mu o to,
co niby "bardzo kontrowersyjnego" mówi Peterson i gdzie niby był ośmieszany? xD


@Emes91 Jest trochę radykałem, bo podważa kierunek w jaki zmierza nauka, w której się porusza i ponadto wydaje mi się, że jest trochę zbyt bezkompromisowy jak na osobę, której zawód polega w dużej mierze na zachowaniu odpowiedniej etyki dyskusji. Przykładowo, ta klasyczna depresja, facet totalnie kasuje z niej całą złożoność i skupia się w większości na 'clean your room', co
XD. To juz Kopyra jest bardziej radykalny


@fenis: kopyra to turbo lewak jest tylko czasem sie hamuje zeby za duzo nie powiedziec. Ogladalem czesto jego lajwy i nie raz mocno #!$%@? po pijaku, nasza flage to by unijna zastapil jakby mogl. Teraz juz sie pilnuje bo nie chcleje na lajwach i usuwa :D Kiedys mu zadalem merytoryczne calkiem pytanie to #!$%@? shadowbana i elo :P
Jest trochę radykałem, bo podważa kierunek w jaki zmierza nauka, w której się porusza i ponadto wydaje mi się, że jest trochę zbyt bezkompromisowy jak na osobę, której zawód polega w dużej mierze na zachowaniu odpowiedniej etyki dyskusji. Przykładowo, ta klasyczna depresja, facet totalnie kasuje z niej całą złożoność i skupia się w większości na 'clean your room', co trochę śmieszy, ale i boli


@gefallenerubermensch: Okej, po tym tekście z depresją
@Emes91: tez mnie to zastanawiało. Peterson jest na kazdym kroku osmieszany... pierwsze skojarzenie kogokolwiek z Petersonem to slynny wywiad "so you are saying..." gdzie przez cały czas babka wkładała mu do ust zdania których nie powiedział. Takie zabiegi są popularne bo działają na prostych odbiorców ale dość żenujące dla kogoś inteligentnego.

Myślę że ostatnie debaty prezydenckie wyjaśniły dokładnie czym są hasla o wygrywaniu dyskusji, osmieszaniu oponentow i byciu popularnym tylko w
@Maro992: WTF xD Ty zdajesz sobie sprawę, że wrzuciłeś link do filmiku, który omawia i pokazuje, jak Peterson UNIKNĄŁ ośmieszenia i jak sprawnie dyskutował? xDDD

Rozumiem, że po prostu wpisałeś "Peterson getting embarassed" w wyszukiwarce i wrzuciłeś pierwszy lepszy link ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wojna idei tłumacząc filmy na język polski, osób takich jak Peterson czy Shapiro przyczynia się do propagowania go, przez co ludzie, którzy do
wystarczy wpisać takie frazy jak: "Peterson kontrowwersje" natrafiamy na artykuły https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/ludzieistyle/1769326,1,kontrowersyjna-filozofia-jordana-petersona.read


@Maro992: Twoim argumentem jest to, że jak coś wpiszesz w Google, to wyskakuje artykuł? xD Pokaż mi jedną osobę, która wypowiada się publiczne na istotne tematy i nie wywołała nigdy żadnych kontrowersji. To że komuś nie podoba się to, co mówi, nie czyni go "kontrowersyjnym", bo zgodnie z ta logiką, samo wypowiadanie się na kontrowersyjne tematy jak polityka, LGBT itp.
@Emes91: Ludzie mają bardzo podzielone opinie na temat Petersona.

kontrowersyjny >> wzbudzający kontrowersje, prowokujący spory i dyskusje

Trochę głupio jest mówić, że nie jest kontrowersyjny w trakcie DYSKUSJI/SPORU NA JEGO TEMAT.

( ͡° ͜ʖ ͡°)