Wpis z mikrobloga

Uważacie, że małe samochody to pojazdy typowo damskie? Jechaliśmy z różową i mijaliśmy mały samochód, a ona się zapytała co to za marka. Okazało się, że to Volkswagen Lupo, a ja dodałem, że taki typowo damski samochód. Od razu zostałem oskarżony o seksizm i zaatakowany, że jak to damski, przecież kobiety też jeżdżą dużym samochodami (nie mówiłem, że tak nie jest, po prostu stwierdziłem, że większość mały samochodów spotykanych na drodze prowadzona jest przez kobiety). Tłumacze jej, że takie samochody są proste i wygodne w prowadzeniu, a szczególnie w mieście, gdzie duży samochód nie jest tak potrzebny i wygodny, a małym wszędzie się zmieścisz. Nie chciałem powiedzieć tego na złość tylko po prostu stwierdziłem, że tak się przyjęło i większość kobiet preferuje mniejsze auta. Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Nie wiem jak mam jej przemówić bo trzyma się swojego i jest obrażona bo jak to kobieta małym samochodem.

#rozowepaski
  • 4
@Mikooo:
Są. Kupiliśmy żonie do nauki jazdy Toyotę Yaris II i jest to sympatyczne autko, ale bardziej w typie "damskie" niż "męskie". Nie mieszczę się wygodnie na przednim fotelu - a mam tylko nieco ponad 185 cm, czyli taka "wysoka norma". Kobiety z reguły bywają niższe, drobniejsze. Dlatego sobie tego auta bym NIE kupił do jazdy - chyba, żebym mieszkał w zatłoczonym mieście jak Rzym, Paryż i dużo jeździł po mieście.