Wpis z mikrobloga

"Niezwykle słaby poziom matur".

Często musiałam wpisać zero, bo po prostu w karcie nic nie było.


Ilona ocenia prace maturalne z języka angielskiego od dziewięciu lat. - To pierwszy taki rok. Tak słabych prac jeszcze nie widziałam - mówi egzaminatorka. - Na poziomie podstawowym tych prac pisemnych często nie było w ogóle. Maturzyści ich po prostu nie pisali. A często te, które były napisane, były tak niekomunikatywne, z błędami... To język nieprzystający maturzyście. Od razu wstawiałam w tych pracach zero punktów - przyznaje Ilona. I dodaje, że jej znajome sprawdzały prace w różnych komisjach i spotkały się z podobnymi problemami. - Każda mówiła tak samo - że w tym roku były wyjątkowo słabe prace - mówi Ilona.

Egzaminator na podstawie prac, które sprawdzał, przewiduje, że wyniki z egzaminu ósmoklasisty będą porównywalne do lat poprzednich. Matura natomiast wypadnie raczej słabo.

Rozmawiamy jeszcze z Piotrem, który sprawdza prace maturalne z wiedzy o społeczeństwie od jedenastu lat. - Poziom trudności egzaminu wydaje się podobny do lat poprzednich. Wyniki będą porównywalne do lat poprzednich, a może i lepsze - mówi nam. I dodaje: - Wiem natomiast, że moi znajomi egzaminatorzy poloniści byli załamani poziomem sprawdzanych prac. Z pewnością zdalne nauczanie i przerwa pomiędzy zakończeniem roku a maturami spowodowała obniżenie poziomu.

https://wiadomosci.wp.pl/matura-2020-wyniki-juz-niedlugo-niepokojace-sygnaly-od-egzaminatorow-6534119343302785a

#matura #licbaza #techbaza #szkola #studia
Aiwaz - "Niezwykle słaby poziom matur".

Często musiałam wpisać zero, bo po prostu w...

źródło: comment_1595842390rNrUsfkveFpLdXdkJHoHB6.jpg

Pobierz
  • 50
@SKYFander: Tak. Gramatyki jest dużo, trzeba ją często powtarzać + dodawać rzeczy wykraczające poza czysty oksfordzki angielski. Powtarzanie gramatyki i ciągłe wykorzystywanie jej do coraz trudniejszych konstrukcji językowych nikomu na złe nie wyjdzie.

Poza tym konieczne jest wyrwanie się z błędnego koła "to powinniście umieć z podstawówki" podczas gdy w podstawówce "to będziecie mieli w liceum"