Wpis z mikrobloga

Międzychód robi to dobrze!

Jak mnie ucieszyła informacja, że firma Międzychód po zniknięciu z części półek otworzyła swój sklep internetowy to nie macie pojęcia. Absolutnie najlepsze ketchupy jakie mogą być, prawdziwy wspomnień czar ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zamówiłem od razu konkretną paczkę dla siebie i trochę dla znajomych celem propagowania tej jakże wykwintnej receptury. Pech chciał, że paczka chociaż naprawdę dobrze zapakowana miała drobną lukę którą Pan kurier wykorzystał (,) Stłukł się jeden ketchup i jedne powidła, no trochę lipa więc napisałem z reklamacją i informacją jak wygląda paczka, w ciągu godziny zdążyłem rozwiązać cały problem, a jako, że jedna zgrzewka ketchupów trochę się upaćkała to dostałem prośbę o propozycję rekompensaty, a jako, że nie jestem jakiś mocna cebula to napisałem żeby wsadzili jakiś słoiczek niespodziankę i będzie gitara. No to dziś odbieram paczkę i moim oczom ukazuje się to co na zdjęciu.

A jako, że naprawdę poręczam za markę, to chwalę się i zachęcam zarazem do spróbowania:

Ketchupy - mistrzostwo świata, najlepsze jakie jadłem, a próbowałem naprawdę dużo tym bardziej gdy powstała luka, że w sklepach międzychodu znaleźć nie mogłem.

Dania gotowe - no jak na kupne to szacun, do tego bardzo dobry skład (sprawdźcie sami) - gołąbki, leczo, fasolka idealne gdy braknie czasu na gotowanie.

Konseserem dżemów i soków pomidorowych nie jestem więc chwalić nie będę, może ktoś inny wyda opinię.

Sklep internetowy: https://twojmiedzychod.pl/

Podsumowując: Szanuję i polecam.

#miedzychod #ketchup #gotowanie #jedzenie
d.....0 - Międzychód robi to dobrze!

Jak mnie ucieszyła informacja, że firma Międz...

źródło: comment_1595840013tnJTXfWLtdPAZRi4V2anPx.jpg

Pobierz
  • 23
absolutnie najlepsze ketchupy jakie mogą być, prawdziwy wspomnień czar ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ketchupy - mistrzostwo świata, najlepsze jakie jadłem


@dominic0: Jak ktoś nie jadł Heinza, to może tak twierdzić.

Mnie Międzychód nie odpowiada, bo nie dość, że jest sztucznie zagęszczany (jak większość keczupów zresztą), to jeszcze jest za słodki w smaku. Sam wolę bardziej wytrawne keczupy, typu właśnie Heinz.
@naprawtagi: Nie, ale dodawana jest po to, żeby zmienić konsystencje, w tym przypadku zagęścić keczup. Jak robisz samemu keczup, to dodajesz mąki ziemniaczanej? Jakoś Hainz, Dveley, czy Roleski nie muszą jej dodawać.
@chwed: Trudno mi odpowiedzieć, bo nigdy nie robiłem keczupu. Zdarza mi się zrobić sos to wtedy z konieczności dodaję trochę mąki. Rozumiem Twój punkt widzenia: skoro inni producenci nie dodają skrobii to znaczy że da się bez niej.
Osobiście prawie w ogóle nie używam keczupu, ale lubię ich dania gotowe, między innymi ze względu na skład. Przykładowo "fasolka" wygląda tak (jestem na VPN, a ich przycisk zmiany języka nie działa):
water,
@dominic0:
jeszcze pamiętam jak ojciec kupował taki turbo wielki słoik keczupu a teraz oboje leczymy kaca ich sokiem pomidorowym XD
widzę, że mają strogonowa, zamawiam, jest zajebisty
@naprawtagi: Skrobia zmienia konsystencję i tyle, nie jest niebezpieczna praktycznie w żadnych ilościach jeśli mówimy o spożywce więc nie wiem co w tym nienaturalnego, pomijam już fakt, że ketchup w pierwotnej wersji był kompletnie czym innym niż jest teraz więc też nie możemy mówić o pierwotnym jego składzie. Ja osobiście Heinza nie lubię właśnie po pierwsze za leistość, a po drugie za to, że jest wg. mnie bardzo mocno octowy. Przy