Wpis z mikrobloga

Poza tym jakbyś obejrzał ze zrozumieniem ten skecz to byś wiedział, że tam z katolików nikt się nie śmieje, a postać Jezusa jest tylko zabiegiem artystycznym, żeby pokazać jak nadal jest nam daleko do prostego zrozumienia czym jest dobro i miłowanie drugiego człowieka.


@ZaplutyKarzelReakcji: Może pooglądaj całość.

3:35 i przestałem oglądać, a chciałem poznać jego stanowisko. Nie chce mi się dalej oglądać tych fikołków byleby tylko uzasadnić, że "miłujcie się" to
@ZaplutyKarzelReakcji: O czym ty piszesz?

Darwnii sobie śmieszkowali na początku, że "miłujcie się" nie ma sensu bo każdy to wie tak o od urodzenia i Jezus nie musiał uświadamiać kogoś o miłowaniu drugiego człowieka.

A chłop z filmiku co ci wysłałem już na samym początku mówi, że w "Miłujcie się" nie o to chodzi.

Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują
@Latarenko: obejrzałem ten materiał i muszę chyba pogratulować niezwykłego fikoła, bo to jak wykpił problem zasługuje na aplauz.

Najbardziej zadziwiło mnie to rzucenie się do aksjomatów słów i tłumaczenie tego, że szanowanie innego człowieka to wcale nie jest szanowanie go, bo może sobie robić źle. XD Parafrazując, 'nie mogę go szanować, bo uważam, że typ siebie krzywdzi według mojego mniemania'. No świetna sprawa by tłumaczyć własną oschłość, a te aberracje odnośnie
@Kjedne: nie rozumiem tej fascynacji jego materiałami skoro błędy może wytknąć mu każda lekko rozgarnięta osoba myśląca samodzielnie. W tych materiałach jest tak wiele rzeczy, których można się przyczepić, że każdy znajdzie coś dla siebie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@KochanekAdmina: Przecież wojna idei w ogóle nie ukrywa swoich poglądów. Ale musisz przyznać, że mimo własnych poglądów w poruszanych tematach zawsze omawia argumenty obu stron na tyle obiektywnie, na ile to możliwe. W poglądy każdy jakieś ma ¯\_(ツ)_/¯ I nie tyle "wiejskie", bo tak to może chyba tylko wsiok z Warszawy powiedzieć, a po prostu konserwatywne i katolickie :P
Ale musisz przyznać, że mimo własnych poglądów w poruszanych tematach zawsze omawia argumenty obu stron na tyle obiektywnie, na ile to możliwe.


@TenTypZez: No właśnie że nie. On kreuje się na "obiektywnego", a ostatnio stwierdził, że zależy mu na tym, żeby jego przeciwników zabolało. ¯\_(ツ)_/¯

Oglądałem parę tych jego 2-minutowych filmików. I o ile początek jest zazwyczaj jak najbardziej rzetelny, to w drugiej części zaczyna się propagandowa sieczka i przemycanie półprawd.