Wpis z mikrobloga

@Latarenko: Poza tym jakbyś obejrzał ze zrozumieniem ten skecz to byś wiedział, że tam z katolików nikt się nie śmieje, a postać Jezusa jest tylko zabiegiem artystycznym, żeby pokazać jak nadal jest nam daleko do prostego zrozumienia czym jest dobro i miłowanie drugiego człowieka.
  • Odpowiedz
Poza tym jakbyś obejrzał ze zrozumieniem ten skecz to byś wiedział, że tam z katolików nikt się nie śmieje, a postać Jezusa jest tylko zabiegiem artystycznym, żeby pokazać jak nadal jest nam daleko do prostego zrozumienia czym jest dobro i miłowanie drugiego człowieka.


@ZaplutyKarzelReakcji: Może pooglądaj całość.

3:35 i przestałem oglądać, a chciałem poznać jego stanowisko. Nie chce mi się dalej oglądać tych fikołków byleby tylko uzasadnić, że "miłujcie się" to wcale nie "miłujcie się".

Słyszeliście, że powiedziano: Będziesz miłował swego bliźniego, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził. A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest
  • Odpowiedz
@ZaplutyKarzelReakcji: O czym ty piszesz?

Darwnii sobie śmieszkowali na początku, że "miłujcie się" nie ma sensu bo każdy to wie tak o od urodzenia i Jezus nie musiał uświadamiać kogoś o miłowaniu drugiego człowieka.

A chłop z filmiku co ci wysłałem już na samym początku mówi, że w "Miłujcie się" nie o to chodzi.

Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują
  • Odpowiedz
@Latarenko: obejrzałem ten materiał i muszę chyba pogratulować niezwykłego fikoła, bo to jak wykpił problem zasługuje na aplauz.

Najbardziej zadziwiło mnie to rzucenie się do aksjomatów słów i tłumaczenie tego, że szanowanie innego człowieka to wcale nie jest szanowanie go, bo może sobie robić źle. XD Parafrazując, 'nie mogę go szanować, bo uważam, że typ siebie krzywdzi według mojego mniemania'. No świetna sprawa by tłumaczyć własną oschłość, a te aberracje
  • Odpowiedz
@Latarenko:

śmianie się z katolików jest modne w gimnazjum.


Podrośniesz, zobaczysz inne miejsca, poznasz nowych ludzi, poczytasz jakieś książki mądre, i wtedy zrozumiesz że nie tylko w gimnazjach śmieją się z "moralności" katolickiej
  • Odpowiedz
@Kjedne: nie rozumiem tej fascynacji jego materiałami skoro błędy może wytknąć mu każda lekko rozgarnięta osoba myśląca samodzielnie. W tych materiałach jest tak wiele rzeczy, których można się przyczepić, że każdy znajdzie coś dla siebie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@KochanekAdmina: Przecież wojna idei w ogóle nie ukrywa swoich poglądów. Ale musisz przyznać, że mimo własnych poglądów w poruszanych tematach zawsze omawia argumenty obu stron na tyle obiektywnie, na ile to możliwe. W poglądy każdy jakieś ma ¯\_(ツ)_/¯ I nie tyle "wiejskie", bo tak to może chyba tylko wsiok z Warszawy powiedzieć, a po prostu konserwatywne i katolickie :P
  • Odpowiedz
Ale musisz przyznać, że mimo własnych poglądów w poruszanych tematach zawsze omawia argumenty obu stron na tyle obiektywnie, na ile to możliwe.


@TenTypZez: No właśnie że nie. On kreuje się na "obiektywnego", a ostatnio stwierdził, że zależy mu na tym, żeby jego przeciwników zabolało. ¯\_(ツ)_/¯

Oglądałem parę tych jego 2-minutowych filmików. I o ile początek jest zazwyczaj jak najbardziej rzetelny, to w drugiej części zaczyna się propagandowa sieczka i przemycanie
  • Odpowiedz