Wpis z mikrobloga

dlaczego nie nosisz ubran zakrywajacych cale cialo? dlaczego nie uzywasz i nie nosisz moskitier? przeciez malaria tez wystepuje w polsce i jest znacznie grozniejsza niz koronawirus. i byla wielokrotnie stwierdzana w polsce a bedzie jej coraz wiecej w zwiazku z ocieplaniem klimatu


@tomislawniepelka: malaria w Polsce w zasadzie nie występuje powszechnie właśnie dzięki pracy epidemiologów z lat 20 i 30 XX wieku. Wtedy istniały całe zespoły anymalaryczne, które zbierały dane, opiekowały
Moja siostra miała covid dowiedziała się o tym przypadkiem kiedy robili im w pracy testy. Przeszła go całkowicie bezobjawowo, do najmłodszych nie należy, jest kolo 35. Dodatkowo ma problemy z krążeniem i ogólnie jest słabego zdrowia. Przeziębienia przechodzi tak ze 3 dni z łóżka nie wychodzi.
ja mam w doopie czy ktoś z kimś stał w kolejce, ja nie chcę sapiących ludzi na karku. To był jedyny plus pandemii i już mi go zabrali


@brambory: Rób zakupy online, a nie jojczysz że wszyscy nie noszą maseczek bo ty tam czegoś nie lubisz.
@tomislawniepelka: żal czytać takie idiotyzmy w ogóle, a liczba plusów przy tego typu postach to swoisty barometr głupoty ogółu społeczeństwa pokazujący jak durni są ludzie. Plusujący takie gówno na koniec marca srali po gaciach i pisali, że trzeba siedzieć w domach, a nie chodzić po lasach. Potem się im odmieniło.

wyjdziesz przed sklep, zdejmujesz ja, chowasz do kieszeni, za chwile znowu wyciagasz, dotykasz tym wszystkiego


Tak, jak ktoś jest debilem, to
@janeeyrie: a zdajesz sobie sprawe ze we Wloszech umierali starcy 80-90+. Tam dozywanie 80+ nikogo nie dziwi. To nie Polska gdzie umiera sie w wieku 60lat. Powiem ci jak wygladal lockdown w Polsce: mlodzi siedzieli w domu a starcy chodzili jak chodzili przed lockdownem. I tyle z tego bylo. A wiecej osob umrze na problemy kardiologiczne czy nowotwory niz zmarlo na koronawirusa (w lockdownie nawet przyjecia na onkologie byly wstrzymane)
@tomislawniepelka: Spoko, a doczytałeś do końca ?

Thus it is hard to believe that these masks serve as a reducer of oxygen uptake, but they may be acting as a psychological restriction over spontaneous breathing of the active surgeon.
@dendrofag: ja nie jojczę o brak maseczki tylko o to, że obcy ludzie mi dyszą na szyję bo ich nikt nie nauczył, że wiszenie na plecach może być zwyczajnie dla drugiej osoby niekomfortowe