Wpis z mikrobloga

@Hadix: nie no, nie chcę tego jakoś bardzo idealizować, po prostu powstrzymało to początkowy boom na wychodzenie gdziekolwiek, który działał nawet na ludzi, którzy normalnie siedzą cały czas w domu, np. na mnie. Też myślę, że przez ten czas część ludzi przyzwyczaiło się do siedzenia w domu. Po otwarciu lasów już mi się nie chciało tam iść i myślę, że nie jestem w tym sama. Wychodzili ludzie, którzy naprawdę chcieli
  • Odpowiedz
@Hadix: ten wirusolog z Niemiec w lutym mówił że z każdym dniem wirus mutuje i w 99% mutuje do formy łagodniejszej. Pokazują to statystyki śmiertelności. Najwięcej było w 2 szczepach w USA, Włoszech i Hiszpanii. Za rok czy 2 nadal będzie obecny ale będzie powodował komplikacje może u 0.5% zarażonych.
  • Odpowiedz
Bądźmy poważni, zakaz wchodzenia do lasu?


@Murasame: tego było więcej - zakaz mycia samochodów (policja wlepiała mandaty na myjni, no #!$%@? xD) bo przecież #zostanwdomu, łapanki i pytania "a dokąd to się jedzie?" itp. Przecież to było chore, a byli jeszcze ludzie, którzy temu przyklaskiwali.
  • Odpowiedz
@Krupier: Właśnie problem w tym, że rząd potraktował Polaków jak bydło. Stworzyli prawo, które była bezprawne, a policja sama sobie orzekała co jest prawdą, a co nie. Człowiek wychodził w jakieś miejsce i nie był pewny co sobie dany milicjant umyśli i czy będę musiał potem przez takiego nadgorliwca sądzić z powodu jakieś kary 10k.
  • Odpowiedz
@Murasame: policja od tamtej pory ma u mnie zero szacunku jako organizacja ogólnie. Tak się zeszmacili, że aż ciężko mi w ogóle uwierzyć, że jeszcze niedawno takie rzeczy się #!$%@?ły.
  • Odpowiedz
@Krupier: Policji pasuje pewnie obecny stan Polski, bo autorytarne władze kochają dbać o policję w każdym kraju. Po tych wszystkich problemach w pierwszych miesiącach wirusa, to policja dostała nagrody za pilnowanie porządku, a nie lekarze, nie bez powodu.
  • Odpowiedz
@Kokomango: Ale bzdurzysz z tymi lasami. I jeszcze to, że jak potem otworzyli lasy, to ludziom się nie chciało do nich chodzić, bo się przyzwyczaili do siedzenia w domu xD Ile Ty masz lat?
  • Odpowiedz
@Hadix różnica jest taka że we Włoszech obecnie umiera 5 osób dziennie a nie kilka tysięcy dziennie. Różnica jest taka że wcześniej był problem z testami a teraz robią je od ręki.
  • Odpowiedz
Dalej smieszkujemy ze Szwecji i jej strategii odnośnie sytuacji z koronawirusem? ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
  • Odpowiedz