Wpis z mikrobloga

Sam jestem "brudnym i śmierdzącym" ( ͡° ͜ʖ ͡°) metalem. Sporo prawdy w tym jest, jednak chyba w każdej, dosłownie każdej subkulturze spotka się niejednego #!$%@?. Sam jak byłem na pożegnalnym Slayera w Łodzi to jakiś ziomek stojący przede mną zaczął się rzucać po całej płycie i po chwili #!$%@?ł się sowicie na barierki #!$%@?ąc je całe, już nawet wolę nie mówić jak kibel wyglądał po koncercie (
@TenTypZez:

jest prosty, jak budowa cepa

brakuje im jednak różnorodności brzmieniowej, rytmicznej, czy dynamicznej


Tak zazwyczaj piszą osoby, które nie zadały sobie trudu wgłębienia się w gatunek i ich świadomość nie wykracza poza standardowe iron maideny itd.
Tymczasem jest wiele albumów inspirowanych rockiem progresywnym, zawierające elementy jazzu, czy awangardowe/eksperymentalne.

Metal to tylko gatunek, ale za to bardzo szeroki i tak się składa, że w ciągu lat zdarzyło się wiele utalentowanych muzyków,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PapaForge: Akurat z aparycji to bardziej pasuję do dzieciarni która teraz przychodzi na koncerty xd. Nie mam nic do tego kto przychodzi na koncerty bo wolność to podstawa metalu. Ale jak słyszę, że na koncertach jest niebezpiecznie xD uważaj, żeby ktoś jeszcze nie uraził twoich uczuć religijnych xD
@LeniwiecPracoholik: nigdy nie pojmowałem bólu dupska o noszenie koszulki jakiegoś zespołu/artysty i jednocześnie nie znanie imion członków grupy, płyt i tytułów piosenek w kolejności alfabetycznej itp xD Co to #!$%@? kogo obchodzi, mogę sobie nosić co chcę, nawet jeśli tylko podoba mi się grafika na koszulce - nadal wspieram dzięki temu danego twórcę kupując merch i doceniając to, że po prostu fajnie wygląda. Tak jakby każdy muzyk chodził codziennie #!$%@? i
ogólne rozwodzenie się nad wyższością gatunku, który jest prosty, jak budowa cepa ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@TenTypZez: tutaj akurat bym polemizował bo taki progresywny czy symfoniczny metal i wiele gatunków potrafi być naprawdę skomplikowany. Do tego chyba żaden gatunek muzyczny nie ma takiej różnorodności jak szeroko pojęty "metal/rock". Chyba, że weźmiemy muzykę elektroniczną jako całość (tak jak metal).

Nie zmienia to generalnie tego, co można myśleć o