Wpis z mikrobloga

Kolega z #pracbaza pokłócił się z żoną i zrezygnował z urlopu, a dlaczego? Bo ta rzuciła mu na początku tygodnia:
Ż: "Mirek, a Ty już zaplanowałeś, co będziesz robił na urlopie"?
M: "Tak. Będę leżał do góry brzuchem i odpoczywał".
Ż: "Ale jak to, przecież jest do zrobienia malowanie, sprzątanie piwnicy, porządki na działce, umycie ziemi do kwiatów" i podobne pierdoły
No i kolega stwierdził, że on pier...li taki urlop, z żoną się pokłócił, stwierdził, że najwyżej weźmie parę dni i cichaczem gdzieś sobie pojedzie na ryby. Dodam od siebie, że facet jest 60+, a małżonka już nie pracuje, ale oczywiście sama za robotę się nie weźmie, bo to przecież hehe chłop powinien robić.
Ja pierdzielę, niedawno ktoś opisywał polski kult #!$%@?, i niestety miał rację.
#logikarozowychpaskow #zwiazki
  • 44
  • Odpowiedz
Wiecie że niektórzy lubią sobie popracować jak mają wolne?


@elurbano: wiemy

Z drugiej strony gościa rozumiem, co innego samemu zadać sobie takie zadania, a co innego jak ktoś nam to wymyśla.


@elurbano: właśnie o tym jest ten wpis.
  • Odpowiedz
@mannoroth Z jednej strony przesrane, a z drugiej między innymi temu w Polsce jest ładnie i zadbanie na posesjach i ludzie wjeżdżający tu zza wschodniej granicy często to podkreślają. Pomijając fakt, że ludzie bardzo często lubią robić coś koło swojego domu w wolnym czasie jak np ja.
  • Odpowiedz
@mannoroth: u mnie też niestety tak jest ale z tym walczę za każdym razem. Nie do pomyślenia, żeby ktoś robił coś co akurat chce robić w swoim czasie wolnym, a nie zostało mu to zlecone! No jak to tak? Oczywiście to działa tylko w jedną stronę, bo nagle się okazuje że ma prawo do decycowania o tym co chce robić. Magia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
cóż, ja może mam jeden dzień w miesiącu gdzie faktycznie siedzę w domu i niewiele robię. Ale tak się wtedy wynudzę, że kolejny miesiąc pracuje 5 dni w tyg po 8-10h dziennie a w weekendy zawsze coś dłubie od rana do wieczora w przydomowym garażu (naprawiam motocykl albo remontuje samochód). Nie umiałbym tak siedzieć jak duża cześć społeczeństwa - 8h w pracy, 2 piwka m, telewizor, i potem w koło to samo
  • Odpowiedz
ktoś mu kazał się żenić z Grażyną? Nie, no to sam sobie winny. Ale pewnie pierwszy był do robienia heheszków z singli.


@Rabke: Trafiłeś ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mam kumpla w pracy 30 lat, i ten z op pierwszy był do gadania, że jak to chłopak jeszcze baby nie ma? A młody #!$%@?, żagle, jezioro, imprezy, na których pewnie dupczy.
  • Odpowiedz
@mannoroth jak sobie dał od początku wejść na głowę to teraz ma za swoję. Kobieta musi być krótko na smyczy trzymana bo jak poczuję luz to jej #!$%@? i fikoły robi
  • Odpowiedz
@mannoroth chodzi o te mentalność Polaka robaka jak ma wolne to go stara do roboty goni i później się dziwia ludzie statystyka że kobiety żyją dłużej niz mezczyzni jak facet nie odpoczywa tylko #!$%@?
  • Odpowiedz
@mannoroth oj znam to, tata jest na L4 po operacji, ale nie, nie może sobie spokojnie posiedzieć, poodpoczywać, poczytać książkę i pooglądać tv, bo moja matka/ jego żona, znajdzie pierdyliard prac do zrobienia w domu, które nie mają większego sensu, no ale trzeba coś robić a nie się "obijać", dodam że sama nie ma pracuje na pełen etat, większość czasu przesiaduje w domu albo wyjścia z koleżankami, ale ona oczywiście dla
  • Odpowiedz
Bo polski Janusz i Grażyna z reguły nie potrafią logicznie rozmawiać o swoich potrzebach, tylko wygłaszają do siebie swoje roszczenia...
  • Odpowiedz
@elurbano: otóż to, jak ktoś pracuje umysłowo to aktywny urlop jest dla niego odpoczynkiem. Jak ktoś ciężko pracuje fizycznie to marzy tylko o pasywnym odpoczywaniu
  • Odpowiedz
@mannoroth ale byłeś przy tej rozmowie czy to tylko wersja tego kolegi? Bo zauważyłam, że wielu facetów lubi sobie pokolorować i przedstawić babę w jak najgorszym świetle, zapominając, że to też świadczy o nich. A potem kolejni plotkarze powtarzają tak jak ty i stąd te teorie o okropnych żonach i pokrzywdzonych facetach co nie mają nigdy świętego spokoju.

Może cały rok w domu nic nie robił i obiecywał, że się weźmie
  • Odpowiedz
@nika_blue: no skoro zona siedzi w domu a on pracuje to chbya logiczne ze nie bedzie latal z miotla po domu albo gotowal obiadow skoro ona moze to zrobic. A jak jej nie pasuje to tez niech idzie do pracy i dziela sie obowiazakami na pol albo zatrudnia sprzataczke/kucharke albo kogos takiego.
  • Odpowiedz
Może cały rok w domu nic nie robił i obiecywał, że się weźmie za to na urlopie i mu przypomniała? Może ona mu codziennie usługuje, pierze, gotuje, sprząta, robi zakupy, a on się zawsze wykręca bo "zmęczony pracą"? Wiele starszych panów to totalne lenie i po powrocie do domu nic nie robią tylko piwko przed tv i czekają, aż ich żona we wszystkim wyręczy. Może u niego tak jest i urlop to
  • Odpowiedz