Wpis z mikrobloga

#muzyka #thebeatles #60s #klasykmuzyczny #lifelikejukebox
23 lipca 1965 r. zespół The Beatles wydał singiel z piosenką "Help!" promujący album studyjny o tym samym tytule (na stronę B trafił utwór "I'm Down").
John Lennon (1970 r.): „Jedyne prawdziwe piosenki jakie napisałem w The Beatles to "Help" oraz "Strawberry Fields Forever". To byłe te jedyne, które napisałem na podstawie własnych doświadczeń, nie poprzez opisywanie miłej historyjki, które były bardzo sztuczne. Teksty tam są dobre... nie było w nich kwasu ani niczego innego...
W czasie "Help" bardzo wydoroślałem emocjonalnie. Cokolwiek śpiewam, naprawdę zwracam na to uwagę. Nawet jeśli śpiewam 'awop-bop-alooma-awop-bam-boom' to naprawdę to coś znaczy dla mnie w danej chwili. Ale nie zawsze bardzo emocjonalna muzyka powstaje wtedy gdy to czujesz”.
Źródło: http://fab4-thebeatles.blogspot.com/2013/02/help-singiel.html
The Beatles - "Help!"
  • 1
@Lifelike: Należy podkreślić, ze John nie przepadał za tym jak piosenka 'Help' została nagrana na potrzebę kolejnego hitu (szybki, chwytliwy kawałek), podczas gdy John wowczas naprawdę potrzebował pomocy i preferowal wolniejszą aranżację, byl podobno wielkim fanem wersji Deep Purple (notabene bardzo polecam), która zdaje sie oddawac nastrój utworu. Lennon poza Strawberry Fields Forever jeszcze bardzo lubił Across The Universe i twierdził, ze to jedna z jego najlepszych piosenek ze względu na