Wpis z mikrobloga

  • 0
@pussi_magnet jestem ciekaw sam teraz wykańczam mieszkanie od dewelopera tyle że 78m. Pewnie różnica będzie nieduża. Na razie największe zaskoczenie dla mniej to chyba koszt drzwi xd
  • Odpowiedz
@pussi_magnet: Ja z kolei zaczynam remont mieszkania ale stara płyta, Warszawa +/- 60 metrów, generalny remont, zdzieram wszystko do zera i kładę od nowa, dużo rzeczy już kupione, też prowadzę excela z kosztami, jakby kogoś interesowało to zostaw plusa. Ogólnie jestem w stanie podać przybliżony koszt +/- 5k różnicy, wykańczam w wysokim standardzie(nie oszczędzam na niczym, większość rzeczy robię na zamówienie więc jak majstry się sprawdzą to mogę dać namiary).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@enemyw0w-: pisz śmiało ( ͡° ͜ʖ ͡°) Budynek z rynku pierwotnego więc co do kosztów budowy to wiem tylko ile zapłaciłem deweloperowi - z działką 375m2 wyszło 425k w stanie deweloperskim. Spisuję wszystkie koszty związane z zakupem (uzyskanie kredytu, notariusz itp.).
  • Odpowiedz
@maruch: łącze się w bólu bo sam się tak męczyłem. A takie zestawienia cenowe są do dupy, bo każdy robi inaczej. Jeden zostawi zastane instalacje, drugi będzie wymieniał, ale na przykład zrobi po jednej lampie na środku sufitu w pokojach, a trzeci zrobi inalstalacje jak w małym domu z osobnymi obwodami i bezpiecznikami prowadzonymi bezpośrednio do skrzynki. Samo ogrzewanie u mnie wyszło koło 20k z piecem gazowym. No i są
  • Odpowiedz
Jeśli interesuje Cię całkowity koszt (prowadze excella ze wszystkimi wydatkami) średniego standardu (tak myśle) to zostaw like. Za jakieś 2-3 tyg zawołam i wkleje tabelki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Koszt bez robocizny bo robie sam z pomoca ojca


@pussi_magnet: Ja ze stanu prl doprowadziłem sam z ojcem za 45 tysięcy. U ciebie nie powinno być drożej.
  • Odpowiedz
@GrubyGrubiutki: @miekki_am: skąd takie kwoty bierzecie? rok temu robiłem od deweloperskiego i z drzwiami wewnętrznymi, całą łazienką toaletą, panelami i płytkami w kuchni (bez mebli) wyszło max 25 tys za 94 m kw (tak na szybko to drzwi 5tys, panele 3 tys, płytki 3 tys, 2 x wc to 2 tys, wanna 1, kabina 1, umywalka 1 - i krany, lampy, reszta materiały)
  • Odpowiedz