Wpis z mikrobloga

@Shatter: Nie, szkoda mi czasu życia + zwyczajnie się na tym nie znam, wychodzę z założenia że najlepiej daną pracę zostawić osobom które się na tym znają. Mam inni zawód, znam się na czymś innym i gdyby chodziło o coś takiego to bym sam się zajął, ale to nie moja bajka, to po co na siłę robić samemu? Oczywiście sam zaprojektowałem mieszkanie (w sensie, co zburzyć, co zmienić, gdzie co
  • Odpowiedz
@Shatter: w sensie nie z polecenia, ale wziąłem z neta :D
No nie wiem, u mnie wzięli 24k za całość, podwieszane sufity, wszystkie panele, kafelki, wyburzanie ścian, postawienie nowych, podłączenie sprzętu, montaż drzwi itd. Roboty na 7-8 tygodni powiedzieli, w tym 1 tydzień przerwy sobie biorą na urlop). 3k elektryk, 3k hydraulik, 3k okna (2 duże) i okno balkonowe.
Mieszkanie 35m2.
Do tego dostałem informacje ile czego potrzebują, jakie podkłady,
  • Odpowiedz
@pussi_magnet: temat jest tak rozległy ze metraz i to za malo parametrow. Rozstrzał cenowy to od 800 do 1200 w gore. Po drodze moze wyjsc wiele tematow ktore moga podniesc cene typu ze ktos woli parkiet a ktos wiecej zabudowy jeszcze ktos ma jakies. Tez zalezy czy ze w wykonczenie wchodza meble i czy masz telewizor no jest milion zmienych.

  • Odpowiedz
@pussi_magnet: lol u mnie samo poddasze użytkowe ma ponad 60metrow, ale niestety z takie „luksusy” trzeba słono płacić - za sama wymianę okien + nowe ściany/docieplenie wyszło mi prawie 40k za jeden pokój na poddaszu xd Remont całego mieszkania 130m szacuje na ok 180-200k (robocizna + materiały)
  • Odpowiedz
PODSTAWOWE PYTANIE - po co wam ta wiedza ile kasy poszło na wykończenie lub remont mieszkania. Żeby był temat do rozmówek z rodziną i znajomymi "a ja wydałem tyle i tyle"? To trochę dziecinne. Żeby oszacować łączny wkład w razie sprzedaży i wiedzieć ile się zarobiło? I tak cenę sprzedaży zweryfikuje w danej chwili rynek a nie wasze wyliczenia, cena z oferty przecież nie przejdzie..
  • Odpowiedz