Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2008
@pussi_magnet: Też jestem w trakcie wykańczania stanu deweloperskiego, więc jakby kogoś interesowało jak to wygląda w przypadku bliźniaka 110m2 (razem z robocizną) to mogę udostępnić podkoniec sierpnia
  • Odpowiedz
@miekki_am: Ja mogę napisać że koszt zrobienia kapitalnego remontu mieszkania 35 m2 to aktualnie około 40k (położone panele i zrobiona mała łazienka) bez żadnych innych mebli. Z meblami trzeba liczyć koło 70k
  • Odpowiedz
@pussi_magnet: Ja teraz sam robię remont mieszkania i w materiałach, z płytkami, panelami, zamknąłem się w 4000 zł, a też robię wszystko, łącznie z rwaniem kabli ze ścian i robieniem od nowa całej instalacji, jedyne czego nie ruszam to nie wycinam na razie rur żeliwnych i nie będę robił nowych, bo tutaj za dużo zachodu, bo musiałbym hydraulika ze spółdzielni brać, bo musieliby wodę w całym pionie zakręcić, no i okien
  • Odpowiedz
@pussi_magnet: remont generalny starego mieszkania w kamienicy 70m2 (ze wszystkim: łącznie z rurami i kablami, podłogą, ścianami. Oprócz okien, parapetów i grzejników. Wyposażenie w sprzęty tylko łazienka i kuchnia): ~70 tys. bez robocizny
  • Odpowiedz
@maruch: No, to swoją drogą, ale wiesz co mam na myśli. Można albo zaoszczędzić na jakichś tam materiałach i iść na pewne ustępstwa, albo się nie #!$%@?ć i robić wszystko od zera, więc rozumiem że poleciałeś ze wszystkim od zera? ;p

Z drugiej strony, to serio dla mnie astronomiczne kwoty. Byłem podwykonawcą architekta, który zlecał robotę i przykładowo potrafił zamówić płytki, które kosztowały nie raz i 600 zł z metra, i
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@GoodSniper: główny koszt to robocizna, w moim przypadku fachowcy za całość podawali oferty od 25 do 60k. Wybrana ekipa wyceniła robotę na 33k, ale już wiem, że wyjdzie więcej, bo niektóre ściany trzeba szpachlować na 2 razy, plus robię małą przeróbkę instalacji w łazience
  • Odpowiedz