Wpis z mikrobloga

Lubiłem firmę Scott, ale straciłem do niej całkowicie szacunek, gdy zobaczyłem, że na 2020 wypuścili szosę full alu bez szosowego napędu (Tourney).
Fajna opcja dla początkujących z małym budżetem? Nie. To najprostsza droga do zniechęcenia się, gdy ci gówniany napęd nie działa jak trzeba, a w serwisie regulują go kombinerkami, bo inaczej się nie da.

Mowa o modelu Speedster 50

#szosa #rower #rowerowerozkminy
A.....a - Lubiłem firmę Scott, ale straciłem do niej całkowicie szacunek, gdy zobaczy...

źródło: comment_1595485736BfE8FWFMIWGyFooVbMisdt.jpg

Pobierz
  • 42
@Adwokat_Boga: no to skąd ten płacz? Myślałem, że kupiłeś tego scotta i narzekasz, że gówno.

Kuurde wydałeś na rowery 20k i jeździsz giantami? XD sorry, to taka trochę złośliwa uszczypliwość, każdy ma swoje ulubione marki albo marki na które ma duże rabaty :D oby służyły bezawaryjnie jak najdłużej
@Adwokat_Boga: To mnie rozwala:

W branży rowerowej nie ma standardu porównywania wagi rowerów między segmentami lub markami. Wielu producentów podaje najniższą możliwą wagę roweru. Różnice zależą od wielkości ramy, użytych materiałów, wagi osprzętu i akcesoriów. Dlatego najlepszym sposobem, aby ocenić wagę konkretnego roweru jest jego wypróbowanie. Sugerujemy wizytę u lokalnego dystrybutora, który zważy wybrany rower. Wszystkie rowery Giant są zaprojektowane tak, aby oferowały jak najlepszą w swojej klasie wagę i jakość
@farew3Ell: Po pierwsze, to że rama jest klepana w Chinach czy na Tajwanie nie znaczy, że jest to gówno rodem z aliexpress. Firmy mają swoje zaplecza techniczne, badania i się rozwijają a to, że fabryki mają w Chinach to zrozumiałe, tam po prostu produkcja jest tańsza.

Dawaj przykłady tego scotta.

https://www.scott.pl/produkt/1049/6662/Rower-Addict-10-Disc-Grey/ - 10 000 pln - karbon HMF i Ultegra

https://www.scott.pl/produkt/1043/6393/Rower-Scale-920/ prawie 10k - GX (z manetką NX), hamulce Deore. Do
@farew3Ell: argument z Chinami jest z dupy, już Ci tłumaczyłem.

Nie odpowiedziałeś na wątek z wyceną. Wyssałeś sobie z palca te 12k i podstawowe hamulce i teraz czepiasz się słowa "premium" XD Nie wiem czy wiesz, ale jest też coś takiego jak jakość i obsługa pozakupowa. Kup sobie ten swój mityczny rower premium i zostań z nim sam jak coś się stanie XD nara
W rowerze za 12kpotrafią wpakować podstawowe hamulce shimano.

Tutaj rower scott za 9k mający


@farew3Ell: No zdecyduj się, 9k czy 12k?

Producent wie że ludzie wpierw patrzą na przerzutki/widelec dlatego rzadko kiedy daję pełną grupę np deore/slx w rowerze


Nie rzadko kiedy tylko zależy od ceny. Przecież nikt Ci nie wpakuje pełnego XTRa w rowerze za 6k i do tego widelec foxa, wez się ogarnij XD

Czy koła syncros da