Wpis z mikrobloga

Do czego służy ta wajcha przy maszynce do strzyżenia? Wszędzie na YT w poradnikach słyszę "low blade", itd. Ale do czego to służy, jak poprawnie tego używać? Jutro będę się prawdpodobnie ścinał po raz kolejny. Chciałbym uzyskać większą świadomość na temat tej "funkcji" :)

PS. Ktoś może poleci jakieś dobre i długie fryzjerskie klipsy do chwytania włosów na głowie? Czy może wystarczą takie 10cm? :)

#strzyzenie #wlosy #fryzjer #fryzura #fryzjerstwo #zarost #barber
MisiekD - Do czego służy ta wajcha przy maszynce do strzyżenia? Wszędzie na YT w pora...

źródło: comment_15953709907V6EjNnPUpos33BzHkt3vx.jpg

Pobierz
  • 14
@MisiekD: ziomek, od godziny odpisuję na głupoty na Mirko. Tym razem odpiszę profesjonalnie. Ta wajcha służy do precyzyjnego ustawienia długości ostrza. Np. jak poniesiesz ją max do góry to tnie na 0,6 mm. lekko w dół i jest 0,8. Zajebista sprawa przy cieniowaniu męskich włosów. Zęby zjadłem na fryzjerstwie przez COVID19. Tyle ile ja tutoriali obejrzałem na YT odnośnie cięcia, techniki to nie obejrzał nikt. Jak chcesz się strzyc samemu lub
@evilonep: Hahaha, no to kurde dobrze trafiłeś, bo ja jestem takim samym uczniem, który przez COVID19 uczył się ciąć sam xD Co prawda za pierwszym razem się majgnąłem i zapomniałem, że zamiast 1,5cm ustawiłem sobie 6mm i poleciałem po boku głowy, ale grzywą zasłoniłem ten rów XD
Dziś z rana mam zamiar ścinać się dalej. Chcę się nauczyć i robić fryzury sam. W końcu jestem perfekcjonistą, więc, że tak ujmę -
@MisiekD: Po kolei.
Nie rozkręcaj maszynki, nie rób tego, bo spieprzysz robotę. Nie skręcisz jej już tak jak była. Będzie chodzić jeszcze głośniej. Mycie w wodzie to słaby pomysł, jak do maszynki miałeś dołączoną oliwę to uruchom maszynkę i nakrop ostrza. Powinna się zachowywać inaczej (też to przechodziłem, a w dodatku popełniłem błąd rozkręcania). Co do tutoriali, raczej oglądałem na bieżąco, to co znalazłem. Opierdzieliłem się sam, byłem bardzo zadowolony z
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@evilonep: Hmm, rozumiem. Natomiast nie za bardzo wiem co złego jest w rozkręcianiu. Wiem jak ją skręcić, widziałem ułożenie elementów. Jedynie jednak myślę, że maszynka była wcześniej naoliwiona. Później umyłem ją wodą, było spore tarcie i dlatego pewnie teraz tak szarpie :)
Co do reszty, ja ogarniam umywalkę, przenoszę na bok wszystko, strzygę się, potwm włosy do kibelka, reszta odkurzaczem i tyle ;) Myślę, że to ma sporo zalet, a u
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
A co do czasu to tak, fakt. Ja za pierwszym razem siedziałem z 4h haha Teraz już idzie szybciej, ale nie chciałem niczego spieprzyć ;)
@MisiekD: uwierz mi, że nie skręcisz tak jak było. Tu liczy się każde dotknięcie śruby :P Brzmi niepoważnie, ale nie powinno się tego robić. Ja swoją maszynkę wysłałem do naostrzenia i ponownego skręcenia. Super fachowiec, jak chcesz napisz na pw. Tu liczą się milimetry, serio nie warto rozkręcać, bo po co? Chcesz wyczyścić pewnie. Przetrzyj pędzlem, niech te włosy będą nabite, które muszą, ale nie uszkodzisz maszynki. Potwierdzisz moje zdanie jak
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@evilonep: już rozkręciłem z 2 miechy temu haha :D
Teraz pozostaje mi naoliwić mechanizm do maszynki. Ja wiem, że są milimetry i każdy barber powinien wiedzieć o co w tym chodzi. Regularne czyszczenie i konserwacja to podstawa, czasami nawet dogłębne rozkręcenie (przynajmniej raz w miesiącu) w profesjonalnym studiu :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@evilonep: a powinni rozkręcać i czyścić je dogłębnie ;)
Ja myślę, że chodzi głośniej właśnie z racji, że zmyłem cały smar i oliwkę, dlatego jest tarcie. Nawet czuję to z czystej fizyki, że tak będzie. W tym nie ma dużej teorii. A śrubki każdy barber powinien rozkręcać i dostrajać je pod siebie - tak robią profesjonalni barberzy i nawet opisują to na blogach ;)
@evilonep: najlepiej kupić maszynkę Moser ze zdejmowanym ostrzem. Można wtedy ostrze opłukać pod wodą, osuszyć papierowym ręcznikiem i naoliwić. I regulacja ostrza jest pod spodem a nie z boku co jest o tyle lepsze, że ta regulacja z boku jest dokręcona na śrubę a ta często się rozkręca co powoduje mikrodrgania i głośniejszą pracę maszynki. ps. rozkręcanie ostrza faktycznie jest niewskazane bo jak wspomniałeś nie da się potem złożyć identycznie co