Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Prowadzimy rekrutację na seniora #programista15k. Przypadło mi przeprowadzić pierwszą rozmowę. Przyszło 7 seniorów, każdy dostał zadanie: "zaimplementuj quicksort w dowolnie wybranym języku programowania". Nie zrobił zaden. Czas 45 minut. Gdyby któryś zrobił, spytałbym o złożoność obliczeniową i pamięciową rozwiązania. Polskie IT to dramat.

INB4 "to nie olimpiada informatyczna" - u nas w produkcie mamy sporo "sprytnych" algorytmicznych rozwiązań.

#programowanie #pracait #pracbaza #praca

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f1706aa83e35d1fc753bfd4
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Wesprzyj projekt

[==================......................] 45% (105zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
  • 207
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Bez tego możesz zostać jedynie zwykłym klepaczem, co jedyne co robi to klepie stronki w javascript, albo innym bezmyślnym gównie xD


@AnonimoweMirkoWyznania:
"Mój język jest lepszy niż Twój"... Ignorancja u niektórych osób sięga zenitu, troszkę to smutne.
  • Odpowiedz
@Khaine: this. W polsce pewnie 80% apek to są jakieś crudy lub crudy na sterydach. Ambicje można sobie robić w domu, w robocie i tak klepniemy .sort() i elo nastepny task w jirze
  • Odpowiedz
  • 12
Kek nie mogę z was typy, pisanie quicksorta na rozmowie xDDDDDD ja jestem programista z gazylionami złota jak i rowniez rekrutuje i nie wiem dlaczego ktoś na rozmowie rekrutacyjnej miałby mnie zapytać o jakiś akademicki problem który został rozwiązany x lat temu. Praca programisty w większości firm IT na swiecie nie polega na rozwiązywaniu problemów algorytmicznych. Ofc jest odsetek takich firm ale jeśli rekrutujesz się do jakiegoś software house'u i Ci rzuca
  • Odpowiedz
W cpp też można spory hajs kosić :P


@e_mati: Tak, tylko żeby dobry hajs mieć w C++ to musisz mieć najlepiej z 12 lat expa a w pozostałych okołowebowych wystarczy z 5-6 na to samo xD I jeszcze się mniej narobisz.
  • Odpowiedz