Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Prowadzimy rekrutację na seniora #programista15k. Przypadło mi przeprowadzić pierwszą rozmowę. Przyszło 7 seniorów, każdy dostał zadanie: "zaimplementuj quicksort w dowolnie wybranym języku programowania". Nie zrobił zaden. Czas 45 minut. Gdyby któryś zrobił, spytałbym o złożoność obliczeniową i pamięciową rozwiązania. Polskie IT to dramat.

INB4 "to nie olimpiada informatyczna" - u nas w produkcie mamy sporo "sprytnych" algorytmicznych rozwiązań.

#programowanie #pracait #pracbaza #praca

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f1706aa83e35d1fc753bfd4
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Wesprzyj projekt

[==================......................] 45% (105zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
  • 207
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 21
@szmichal: Chyba nic nie utrzymywałeś w życiu. Mam dziesiątki tysięcy takiego starego, "prostego" kodu na pętlach i drabinkach if-ów w robocie i skutek jest taki, że kilka aplikacji jest niemożliwych do naprawienia lub rozwoju, bo nikt w całej firmie nie rozumie, o co w nich chodzi, a z kodu nie da się tego wyczytać. "Weź array - przekształć każdy element - wybierz tylko niektóre elementy - dla każdego wykonaj x" (czyli
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 20
@motokate: nie jest wcale lepsze, kod przede wszystkim ma być czytelny, popracuj chociaż pół roku przy dużych projektach rozproszonych w dużych zespołach i wtedy się wypowiadaj, bo zakładam, że piszesz funkcyjnie w jsie pół roku i wielki znawca
  • Odpowiedz
nas w produkcie mamy sporo "sprytnych" algorytmicznych rozwiązań.


@AnonimoweMirkoWyznania:

wasz kod:
a = 1+1
thread.sleep(3000)
print(a)

i cyk algorytmicznie po mojemu

print(1+1)

nie dość, że mój kod wykonuje się ponad 3 sekundy szybciej, to jeszcze jest 3-krotnie szybszy

  • Odpowiedz
@motokate: .netowiec here, robie tak cały czas ( ͡° ͜ʖ ͡°) wiadomix zagnieżdżone pętle są guanem niemiłosiernym (i drabinki ifów) ale jesli mówimy o tak prostym zadaniu jak "Wypełnij tablicę czymśtam" To nie widzę problemu by zrobić na to prywatną funkcję i odpowiednio nazwać
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@szmichal: Ja też nie, ale to, jak ktoś mi to pisze na rozmowie, pokazuje nawyki. Domyślnie powinno być łatwe do czytania, z jak najmniejszą ilością "niskopoziomowego" kodu - chyba że są jakieś specyficzne wymagania.

BTW, pół tego wątku by chyba zawału dostało na widok tego, jak wygląda kod z użyciem RxJS.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: W ostatnich latach zauważam, że każda firma, nawet te robiące największe gówno w PHP chce być jak Google albo Facebook. Jakieś #!$%@? kodowanie na tablicy, napisanie quick sorta/bubble sorta z #!$%@?, wzorce projektowe a potem jak patrzysz w kod widzisz niezłe gówno. Najlepsze są te które wymagają w zadaniu domowym (mówię o pozycjach entry-lvl) napisanych testów a potem dowiadujesz się, że testów nie będzie bo nie ma czasu.

Najgorzej to
  • Odpowiedz
Kurde az mi sie przypomnial jeden dzban na rekrutacji co uzywal Polskich tlumaczen "tehnicznych" Niezlego mi mindfucka zrobil Atomowoscia i Zamkami w sql xD
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Jakby ktoś umiał, to znaczy, że odpowiednio wcześnie zaczął sobie przypominać algorytmiczne zagadki potrzebne tylko na rekrutację ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak nie znali quick sorta, to mogłeś spróbować powiedzieć jak to działa i sprawdzić czy sobie poradzą z optymalną implementacją.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: sortowania ktoś ostatnio pytał mnie na studiach. Dawno to było.
W czasach gdy wszystko trzeba było pisać samemu.
Teraz programowanie to korzystanie z narzędzi, gdzie język jest chyba najłatwiejszym z nich (o ile to nie cpp) i dobra wiedza domenowa.

Po co wam kolo od qs?
Ale serio
  • Odpowiedz