Wpis z mikrobloga

@jmuhha Sowiecki kloc na pokaz, który urbanistycznie pasuje do niczego. Ja bym go usunął ale jak stoi to też spoko bo podkreśla azjatyckość i sowiecką małomiejskość warszaffki.
  • Odpowiedz
Tak więc możemy sobie #!$%@?ć o tym jak było kiedyś siedząc sobie wygodnie przed kompem w czasach dobrobytu i wolności ale nigdy nie spojrzymy na to z perspektywy ludzi zmęczonych wojną i okrucieństwem.


@zmasowanyatak: totalny rigcz. Nic gorszego niż internetowa husaria oceniająca ten zajebiście trudny okres jaki był komunizm
  • Odpowiedz
@jmuhha: Po 89r powinno się to badziewie zburzyć a na jego miejscu posiać zboze. A najlepiej oddać ziemię prawowitym właściciela.
  • Odpowiedz
@jmuhha łzy to się cisną, jak się zobaczy mapę Warszawy z 1939 i porówna, co tam było wcześniej ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Oglądałem w kwarantannie (kwiecień?) dokument o gettcie. Dopiero wtedy zrozumiałem skalę zniszczeń. Całe centrum miasta zostało zniszczone. Warszawa to jeden wielki eklektyzm: plomby pozostałości przedwojennych, komunistyczne molochy i współczesne wieżowce (najlepiej to widać na Zielnej, tam gdzie PASTA). To pokłosie niemieckiej dewastacji i sowieckiej okupacji.
  • Odpowiedz
@FilodendronMonster: dokładnie tak, nie bez powodu mówi się, że Warszawa to miasto które przeżyło własną śmierć. Zostało zbudowane od nowa z odtworzonymi niektórymi elementami. Polecam film, a raczej animację, przelotu nad zniszczoną Warszawą. Straszny widok.
z.....k - @FilodendronMonster: dokładnie tak, nie bez powodu mówi się, że Warszawa to...
  • Odpowiedz