Wpis z mikrobloga

Mirasy, założylem polisolokatę 7 lat temu. Mam jeszcze 2/3 lata do jej wykupu bez prowizji (wg. OWU). Podobno prowizja za wykup została zniesiona/zmniejszona zniesiona, choć i tak towarzystwo ma
Prawo pobierać do 25% pierwszej składki. Na umowie stracilem, kilka % liczać cały wkład vs kwota wartości.
Pytania: czy muszę zapłacić te 25% pierwszej składki, czy jednak jest możliwość wypowiedzenia umowy bez ponoszenia żadnych kosztów?
2. Czy mogę żądać od towarzystwo zwrócenia całej kwoty kapitału, który wpłaciłem posiłkując się porozumieniem między towarzystwami a uokikiem?
#ubezpieczenia #uokik #prawo
Gorasul - Mirasy, założylem polisolokatę 7 lat temu. Mam jeszcze 2/3 lata do jej wyku...

źródło: comment_1595085166POb45GRfdcBxxK0MKpKpaZ.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy mogę żądać od towarzystwo zwrócenia całej kwoty kapitału, który wpłaciłem posiłkując się porozumieniem między towarzystwami a uokikiem?


@Gorasul: żądać możesz ale po pierwsze towarzystwo się nie zgodzi, po drugie w sądzie masz nikłe szanse na wygraną. 25% nie jest z reguły uznawane jako klauzula abuzywna z tego co widziałem. Inwestowanie w jakiekolwiek fundusze jest obarczone ryzykiem które ty ponosisz (na co zresztą się godziłeś podpisując odpowiednie oświadczenia)
  • Odpowiedz
Tak, te 25% nie jest klauzulą abuzywna, ponieważ wynika ono z porozumienia, które miało się zająć praktykami pobierania prowizji za wykup od całej wartości wpłaconych składek. Zastanawiam się po prostu, czy mogę zmniejszyc to do zera.
  • Odpowiedz