Wpis z mikrobloga

#psy
#zwierzaczki

Zastanawiam sie jaka rase wybrac. Pies ma byc:
- malo szczekac(spore mandaty:/)
- przyjazny dla dzieci
- raczej pies domowy. Jest podworko, ale nie oszukuje sie:)

Mam pare typow, ale zastanawiam sie co wy byscie wybrali.

P.S.
Dobra, jeszcze raz wrzucam post, przy czym zaznaczam, ze nie oczekuje pouczen i rad. Od 3 dekad mialem pare psow, wychowalem i szkolilem tez ich spora ilosc(sobie, rodzicom). Kazdy wpis, ktory nie jest propozycja bedzie skutkowal szybciutkim banem.
  • 22
@miki4ever: mam cocker spaniela angielskiego, praktycznie nie szczeka, uwielbia ludzi i dzieci, lubi zarówno spacery jak i siedzieć na kanapie z właścicielem, jedyna wada tego psa to fakt, że jest Twoim cieniem, wszędzie za Tobą będzie chodzić.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@miki4ever: tak jak wcześniej pisaliśmy, lepiej większy pies jeżeli chodzi o szczekliwość, ale drugiej strony kwestia ilości ruchu i dzieci. Poza tym nie było jeszcze pytania ile jesteś wstanie wydać miesięcznie na psa.
Z mniejszych może Boston terrier, pies tolerancyjny wobec dzieci, nieszczekliwy, krótka sierść, towarzyszący
@miki4ever: Schronisko ;)

Ale jak chcesz rasę, to mój składak jest podobno zbliżony do Cairn Terriera

Świetny pieseł, nie piłuje za bardzo japy (praktycznie tylko jak ktoś puka do drzwi, nie potrafię jej tego oduczyć), mam rocznego gówniaczka to spoko daje się głaskać i rękę do japy wkładać. Jak mała ją czasem złapie za sierść to czeka aż puści i ucieka, nawet nie warczy na dziecko.

Aczkolwiek to kundel, a nie
zuchtomek - @miki4ever: Schronisko ;)

Ale jak chcesz rasę, to mój składak jest pod...

źródło: comment_15949871290htPhV8HDjtFXygixsvbPi.jpg

Pobierz
@miki4ever: No terrierki zawsze spoko. Zawsze to trochę więcej psa niż, któraś rasa z włosem no i rozumu też mają raczej więcej - no, ale z tym to wiadomo - każdy ma swój charakter i wiele zależy od ułożenia.

Moja chodzi bez smyczy przy nodze, wszystkie dzieciaki na osiedlu z daleka podbiegają głaskać, szczeka tylko na duże psy ostatnio, ale to dlatego, że jak żona wyszła z nią niedawno to pogonił
@miki4ever: Gościu - nie słuchaj tych (w większości) bzdur powyżej.
Dobrze robisz szukając psa rasowego - skoro oczekujesz konkretnych cech (tylko zwróć uwagę jaka organizacja wydaje
rodowód - bo teraz sporo zamieszania w tym temacie - dobre należą do FCI). Schronisko to loteria - odpada.
Wszelkie psy ras myśliwskich od razu out (spaniele, beagle, jamniki)
To psy hałaśliwe i #!$%@?. O rasach obronnych nawet nie wspominam. Najbliżej ludzi zawsze były owczarki