Wpis z mikrobloga

Potrzebne osocze od osób, które wyzdrowiały po przechorowaniu COVID-19 lub przebyły bezobjawowe zakażenie wirusem SARS-CoV-2!

Wykopiecie? Link do znaleziska: https://www.wykop.pl/link/5608355/potrzebne-osocze-ozdrowiencow-po-covid-19/

RCKiK zapraszają do oddania osocza wszystkie osoby, które chorowały na COVID-19 i zostały uznane za zdrowe. Osocze od takich osób zawiera przeciwciała, które mogą wspomagać leczenie chorych na COVID-19 z ciężkimi, zagrażającymi życiu objawami zakażenia.

Dane kontaktowe placówek uczestniczących w programie.

#koronawirus #krwiodawstwo #krew #rckik #covid19 #zdrowie #epidemia #barylkakrwi
panidoktorod_arszeniku - Potrzebne osocze od osób, które wyzdrowiały po przechorowani...

źródło: comment_1594973245DPOGjsrxl6ONFgCyvBxJby.jpg

Pobierz
  • 33
@pani_doktor_od_arszeniku: skoroś mnie zawołała, pozwolę sobie zadać Ci pytanie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jakoś wcale nie tak długo po donacji, ortopeda z okazji przewlekłego bólu stawu w stopie, zlecił mi badania IgM i IgG na boreliozę elisą. normalna rzecz, wyszły pozytywnie, bo swoistość elisy to jest jakiś dramat, ale niezwłocznie po otrzymaniu wyników poinformowałem rckik, że miałem taki wynik. Po tygodniu otrzymałem western blot i wyszło negatywnie,
@barto125: @bartek555: Darmowy test i wszyscy, którzy podejrzewają u siebie trwające zakażenie wirusem SARS-CoV-2, prawdopodobnie tłumnie ruszyliby do RCKiK. Apel skierowany jest do osób zdrowych, które dysponują wynikiem badania RNA SARS-CoV-2, który potwierdził zakażenie (badanie wymazu z nosogardzieli metodą RT-PCR). Stwierdzenie samej obecności przeciwciał anty-SARS-CoV-2 w klasie IgG lub/i IgM nawet bez badania RNA wirusa powoduje konieczność konsultacji lekarskiej (POZ), powiadomienia Inspekcji Sanitarnej w celu nałożenia obowiązku izolacji.