Wpis z mikrobloga

@technojezus: Naukowcy do dzisiaj spierają się czy podział ludzi na rasy jest uzasadniony, ale aktualny konsensus naukowy brzmi: 'Nie ma podstaw aby dzielić ludzi na rasy'
Nie chodzi o kategoryzcję prawną czy policyjną. Chodzi o to że naukowcy w przeważającej większości uważają że podział na rasy nie jest podziałem który ma naukowe podstawy.

Dziękuję.
@Ofacet:

Biały CZŁOWIEK i czarny CZŁOWIEK to CZŁOWIEK, czego wy nie rozumiecie?

Dlaczego jak ktoś mówi o rasach, to większość lewej strony dostaje #!$%@? i zaczyna się gadka o rasizmie? Ktoś neguje, ze czarny, bialy, azjata, śniady to nie ludzie? Nikt tego nie robi, tylko nikt mi nie wmówi, że czarny jest taki sam jak ja, bo tak nie jest i nie ma w tym nic wspólnego jakiś rasizm czy innego
@technojezus Kolor skóry to kolor skóry. Rasa musi odznaczać się szeregiem cech. Dlatego preferowany jest podział na grupy etniczne. Różnice pomiędzy przeciętnym mieszkańcem Somalii a dajmy na to Nigerii czy Liberii są większe niż różnice między Polakami a Arabami. Dlatego podział na rasy nie ma sensu.

Pragnąłbym zaznaczyć że nikt tutaj nawet nie wypowiedział słowa 'rasizm' dopiero ty je przytoczyleś.

Co dalej? Jak ktoś powie na osobe z zespolem downa ,,upośledzona" to
@technojezus: Co to jest "kolor skóry Azjatów"?? Kontynent azjatycki zamieszkuje olbrzymia i różnorodna mieszanka ludzi - min. Arabowie, Mongołowie, Hindusi, Jakuci, Kazachowie, Chińczycy, Japończycy, Filipińczycy, Malajowie czy Papuasi. I wszyscy oni mają swój unikalny odcień skóry i unikalny szereg cech takich jak wzrost, kolor włosów, kształt oczu, kształt nosa czy budowę ciała. Ale ty w swoich urojeniach wrzuciłeś mieszkańców Indii, Syberii, Chin i Papui Nowej Gwinei do jednego worka z napisem