Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@dbcoop: Jezu dobrze że mam auto i mam wys@rane na te chore ceny! Uber dla dwóch osób tańszy niż tramwaj. Koniec świata
  • Odpowiedz
@dbcoop: no nic tylko lecieć i kupować bilet miesięczny... xD przecież to sama przyjemność, jazda w zatłoczonym tramwaju/autobusie w samo południe, 30 stopni na zewnątrz, wewnątrz ok 40, brak klimatyzacji, zakaz otwierania okien bo klimatyzacja, nie ma gdzie stać a co dopiero usiąść XD i niech mi ktoś powie żebym zrezygnował z samochodu na rzecz komunikacji miejskiej, już lecę xD
  • Odpowiedz
  • 1
Mam nadzieję, że nikt z narzekających nie głosował na PiS i nie jest beneficjentem pit 0, bo te podwyżki to efekt właśnie tego
  • Odpowiedz
@Cierniostwor: > Niestety zyski ze strefy są torpedowane przez zawalenie centrum samochodami mającymi abonament za 10zł miesięcznie.

Skoro ktoś tam mieszka i płaci 10zł miesięcznie za abonament, to musi zgodnie z przepisami płacić również podatki w Krakowie. Więc nie powiedziałbym, że to jest jakieś wielkie torpedowanie, bo na dochodowym miasto powinno trochę zarobić.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@ponton:Zaczął bym od pilnowania budżetu na założone inwestycje a nie przewalanie kasy +50% od założeń (Zakrzówek, trasa Łagiewnicka), zamiast kupowania nowego taboru to najpierw ogarnięcie infrastruktury (tory tramwajowe w wielu miejscach to jakieś fale Dunaju) a bilet mieszkańca miał zachęcać do rozliczania podatku w Krakowie wszystkich którzy tu mieszkają ale są zameldowani gdzie indziej. Dodatkowo może by tak zacząć pilnowania miejskich działek zamiast co jakiś czas tracić x milionów przez
  • Odpowiedz
@Wolfman91: Fajnie, tylko skąd wziąć pieniądze na to, żeby bilety były ciągle po 69 zł, gdy budżet dostał mocnego kopa w j---a od koronowirusa?


@LordFlvcko a skąd mają brać ludzie skoro tez dostali w dupę od koronowirusa? To tak nie działa że odpowiedzią na biedę dobrym rozwiązaniem jest podwyżka cen xD nie wiem kto rządzi w Krakowie ale patrząc na sposób działania w sensie więcej opłat = większe zarobki
  • Odpowiedz
@dbcoop: no ich p------o, już sto razy taniej mi wyjdzie autem jechać do tego krakowa raz na ruski miesiąc jak już tam jestem zrobić zakupy, na pewno im się te zmiany opłacą ( ͡° ͜ʖ ͡°) zwykle jechałem z mojego minizadupia na parking tesco wielicka, dalej tramwajami albo mpk, ale teraz to mi się już w ogóle nie pyli (wtedy ledwo) ..
  • Odpowiedz
@ponton: Dokładnie to, co mówi @KochanekAdmina - nie tylko kasa miejska dostała po dupie, ale także, a może przede wszystkim - mieszkańcy miasta. Trzeba szukać oszczędności w różnych miejscach, a nie od razu dowalać tym najbiedniejszym, i to w sektorze tak kluczowym jak komunikacja miejska.
  • Odpowiedz