Wpis z mikrobloga

Mirasy, chciałem trochę zasięgnąć języka w kwestii wyboru auta, ponieważ od kilku tygodni nie mogę się zdecydować.
Może tutaj znajdą się użytkownicy, którzy mają możliwość porównania tych aut, bo na forach głównie są fani danego auta zachwalający lub jego krytykujący przeciwnicy, obie grupy najczęściej nie mają porównania...

Rodzina mi się powiększa i chce kupić większe auto. W grę wchodzi tylko kombi.
Zastanawiam się nad wzięciem nowego auta z poniższych (lub lekko używanego):

- Skoda Superb 2.0 TDI 190 KM, DSG 7 stopniowa
- Ford Mondeo MK5 2.0 TDCi 180 KM automatyczna skrzynia

lub ewentualnie chodzi mi po głowie Audi A6 C7 (po 2015 roku) 3.0 TDI Quattro (i również automat).

Z moich wymagań to chciałbym auto komfortowe, przestronne, no i dosyć ciche. Bardzo fajną opcją jest wentylowanie foteli, ta funkcja mocno przekonała mnie do nowego auta. W swoim obecnym aucie miałem opcję wzięcia tego, ale jednak zrezygnowałem bo "bałem" się skóry, a teraz postrzegam to jako błąd :)

Superb w salonie skonfigurowałem na 176 tys. (już po rabacie około 14 tys.) zł, no i myślę, że gdzieś w tej kwocie bym oscylował (max 200 tys. zł raczej). Im taniej tym tak naprawdę lepiej, o ile spełni moje oczekiwania :)

Jechałem Superb i Mondeo i jest absolutnie ok dla mnie, ze wskazaniem, że cichszy jest chyba Mondeo jednak, ale nie jakoś bardzo znacznie. Nie miałem okazji jeszcze jechać tym A6 C7 po liftingu.

Czy ktoś może orientuje jak wyglądają koszty eksploatacji i naprawy w kontekście tego, że Audi to jednak marka "premium" czyli części i serwis może być (i pewnie będzie) droższy niż Skody czy Forda? Jakie macie zdanie na temat tych aut, silników itd.?
Może macie jakieś inne alternatywy? Z góry dzięki za wszelką pomoc

#leasing #motoryzacja #samochody #samochod #skoda #ford #audi #superb #mondeo #a6 #auto #auta
  • 48
@kuta_senator: ciężko mi powiedzieć coś o awaryjności ale mogę powiedzieć coś o cenach.
W skodzie z rabatami krucho, 6-7% zgarniesz
na A6 (ale już C8) dostaniesz 20% w salonie bez problemu ale koszty serwisu będą o wiele wyższe.
Mondeo najbogatsza wersję Vignale można po rabatach zgarnąć poniżej 140k brutto (tutaj jakbyś chciał to mogę Ci doradzic na pw). A, i mondeo ma 2.0 TDCi 190KM a nie 180 (model 2020 po
@kuta_senator: jeżeli chcesz kupić nówkę mondka czy baśkę, to nie porównuj ich z używanym a6.

A6 to loteria, gwarantowane masz, że co rok padnie jakaś elektronika. Wątpię, czy na rynku dostępne są a6 w pełni sprawne a jeżeli tak, to z bogatą historia serwisową. Te samochody są fabrycznie popsute.
Ale jeżeli Cię stać, to a6 oferuje komfort może nawet o 2 klasy wyższy niż baśka i mondek.
@kuta_senator: oczywiście. Szczególnie, jak do Mondeo weźmiesz sobie zawieszenie z CCD. Superb jeździ jak VAG, czyli w sumie jak taczka. Ani sportowo, ani komfortowo, "tak o". Ja osobiście nie cierpię jak VAG stroi zawieszenia.

Zauważ też, że Mondeo Vignale ma system aktywnego tłumienia hałasu we wnętrzu (nie wiem czy najnowsze wypusty też, popytaj w salonie, bo Ford miesza ostatnio w konfiguracjach), więc już w ogóle komfort w stosunku do Superba to
@bidzej: Nie wiem skąd opinia, że Superb nie jest komfortowy. Z aktywnymi amortyzatorami DCC jest wg. mnie bardzo komfortowy. Zresztą w każdym teście wszyscy to podkreślają. Zmowa jakaś? ( ͡º ͜ʖ͡º)
@BShKF: jak patrzysz na testy na polskim YT, to tam każdy robi pod siebie jak Skodę zobaczy. No i w porównaniu do Mondeo (czy praktycznie każdego innego konkurenta poza Passatem może) to Superb NIE jest komfortowy.
@bidzej: Ale ja Superbem jeździłem też osobiście i to zarówno przedliftowym Sportlinem jak i poliftrowym L&K. Oba z DCC i komfort, moim zdaniem jest na wysokim poziomie mimo felg 19 cali. Jak ktoś weźmie balon 17 cali to już w ogóle będzie jak w pontonie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przyznaję, że nie mam porównania do Mondeo, bo to auto mnie w ogóle nie zainteresowało, ale cudów się
Przyznaję, że nie mam porównania do Mondeo, bo to auto mnie w ogóle nie zainteresowało, ale cudów się nie spodziewam.


@BShKF: ...a powinieneś, szczególnie jeśli Mondeo miałoby CCD. Fordy generalnie zawieszenia mają świetne. Superb jest duży i rodzinny, no ale jeśli chodzi o prowadzenie i komfort wynikający z pracy zawieszenia i zestrojenia samochodu to nie jest jego mocna strona.
@kuta_senator 3 miesiące temu kupiłem vignale w hybrydzie a , mam na firmie superba przed liftem , superb jeździ gorzej , jest głośniejszy, ma mniej miejsca dla kierowcy i pasażerów , w Fordzie vignale za 140k dostaniesz deskę w skórach masaże , wentylowane dupy i wiele innych , zewnątrz według mnie lepiej wygląda.Na plus dla superba bagażnik , multimedia i matrixy które robią lepszą robotę niż ford dynamic LED.
@DonCebulione: w sumie po jeździe próbnej Mondeo wypadł naprawdę nieźle, wydaje mi się, że chyba lepiej niż Skoda.

Natomiast - i tutaj w sumie info do wszystkich komentujących i pomagających - mieszkam w mieście i niestety ale będę robił też krótsze odcinki, w związku z tym chyba diesel nie będzie najlepszym wyborem? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@paincreator: Masz hybrydę czyli 2.0 187 KM? Jak to jeździ?