Wpis z mikrobloga

Mirasy, chciałem trochę zasięgnąć języka w kwestii wyboru auta, ponieważ od kilku tygodni nie mogę się zdecydować.
Może tutaj znajdą się użytkownicy, którzy mają możliwość porównania tych aut, bo na forach głównie są fani danego auta zachwalający lub jego krytykujący przeciwnicy, obie grupy najczęściej nie mają porównania...

Rodzina mi się powiększa i chce kupić większe auto. W grę wchodzi tylko kombi.
Zastanawiam się nad wzięciem nowego auta z poniższych (lub lekko używanego):

- Skoda Superb 2.0 TDI 190 KM, DSG 7 stopniowa
- Ford Mondeo MK5 2.0 TDCi 180 KM automatyczna skrzynia

lub ewentualnie chodzi mi po głowie Audi A6 C7 (po 2015 roku) 3.0 TDI Quattro (i również automat).

Z moich wymagań to chciałbym auto komfortowe, przestronne, no i dosyć ciche. Bardzo fajną opcją jest wentylowanie foteli, ta funkcja mocno przekonała mnie do nowego auta. W swoim obecnym aucie miałem opcję wzięcia tego, ale jednak zrezygnowałem bo "bałem" się skóry, a teraz postrzegam to jako błąd :)

Superb w salonie skonfigurowałem na 176 tys. (już po rabacie około 14 tys.) zł, no i myślę, że gdzieś w tej kwocie bym oscylował (max 200 tys. zł raczej). Im taniej tym tak naprawdę lepiej, o ile spełni moje oczekiwania :)

Jechałem Superb i Mondeo i jest absolutnie ok dla mnie, ze wskazaniem, że cichszy jest chyba Mondeo jednak, ale nie jakoś bardzo znacznie. Nie miałem okazji jeszcze jechać tym A6 C7 po liftingu.

Czy ktoś może orientuje jak wyglądają koszty eksploatacji i naprawy w kontekście tego, że Audi to jednak marka "premium" czyli części i serwis może być (i pewnie będzie) droższy niż Skody czy Forda? Jakie macie zdanie na temat tych aut, silników itd.?
Może macie jakieś inne alternatywy? Z góry dzięki za wszelką pomoc

#leasing #motoryzacja #samochody #samochod #skoda #ford #audi #superb #mondeo #a6 #auto #auta
  • 48
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@paincreator: poważnie?

Bo ja też zastanawiam się nad kupnem samochodu nowego lub prawie nowego.
I wszędzie pisze że współczesne samochody nie lubią lpg.
A mój portfel lubi lpg.
Czyli ten silnik daje rade z lpg.

Ale to zużycie lpg jest Kosmiczne. Zakładam że to zasługa hybrydy.
@Sl_w_k_1 dokładnie to jest silnik wręcz stworzony do LPG , wolnossący z odpowiednimi Hydro popychaczami,dodatkowo około 40% czasu jedziesz na elektryku, więc elementy się w tym czasie nie zużywają. Kiepsko się robi kiedy masz długie trasy z wysoką prędkością przelotową.Poki jeżdżę +10 to spokojnie w 6.5 LPG się mieszczę.