Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy są tutaj ludzie, co dostali pracę jako junior/stażysta po bootcampie?
Mam w planach zapisać się do CodersLab na kurs weekendowy (180 godzin/ 3-4 miesiące)
Słyszałem od znajomego że po takim kursie będę lepszy od 90% juniorów w tym kraju.
Do wyboru mam tak: Frontend JavaScript Developer: ReactJS lub Backend Java Developer: SpringBoot. Bardziej skłaniał bym się ku javie, choć pewnie o wiele trudniej o pierwsza pracę, no i jest trudniejsza jak mniemam.
Jakie są szanse że w ciągu tych 4 miesięcy na kursie (plus nauka w domu) oraz kilka miesięcy po skończeniu kursu załapie się gdzieś na juniora? Dodam tylko że pracuje na pełny etat, ale dziennie mogę poświęcić na naukę 2-3 godziny plus więcej w weekendy.

A może polecicie jakieś inne bootcampy (koniecznie tryb weekendowy) we Wrocławiu?

#coderslab #bootcamp #java #javascript #pracait #naukaprogramowania #wroclaw #praca #programowanie #programista15k

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f0e0ec0e270c575295b966e
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt

[================........................] 40% (95zł/235zł)
Łukasz: ... 10zł dziękuję!
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
  • 24
Nie brałem udziału ale słyszałem, ze to wyciąganie kasy. Lepiej samemu znaleźć kursy, przerobić je, wymyślić 1-2 projekty z prosta logika ale z zastosowaniem różnych technik żeby pokazać ze masz szeroka wiedza na dany temat, założyć repo na githubie i commitowac. Potem składać cv na juniora. Dodatkowo dobrze byłoby zapoznać się z niuansami danego języka/technologii, które są dla niego/niej specyficzne +wady, zalety. No i także kwestie optymalnosciowe + czysty kod to podstawa.
@AnonimoweMirkoWyznania: Tak w skrócie, to rynek jest #!$%@? bootcamperowcami z 2 tygodniowych kursów i gardzi się nimi. Czasem nie do końca słusznie, bo jednak ktoś taki zrobił coś więcej niż inni, ale faktem jest to, że jest ich dużo, mają mylne wyobrażenia, a rzeczywistość brutalnie ich weryfikuje. Własny projekt lub podpięcie się pod jakiś istniejący, raz, że daje praktyczną wiedzę, dwa, nie stawia cię w armii bootcampowych klonów. Jeżeli nie potrafisz
@niepodszywamsiepodbiauka: ja gdybym był rekruterem słabo bym na to patrzał. Dość często trzeba się uczyć nowych rzeczy podczas pracy samemu. Wiec nie za dobrze to wyglada jeśli ktoś nie potrafi się uczyć samemu. Ok, są konferencje itd poświęcone jakiejś technologii, ale one są albo, żeby pokazać ogólnie co to jest i zachęcić do poznania, albo stricte technologiczne gdzie są poruszane tematy bardziej skomplikowane... a podstawy jakie są na bootcampie... No cóż,
@AnonimoweMirkoWyznania:

Czy są tutaj ludzie, co dostali pracę jako junior/stażysta po bootcampie?


Ja dostałem pracę i bez tego, tj. uczyłem się we własnym zakresie z książek i artykułów internetowych.
Z tym, że oprócz samej wiedzy i kursów miałem też kilka zrealizowanych projektów - partackich i paskudnie zrobionych, ale każdy kolejny był zauważalnie lepszy. I to właśnie przede wszystkim dzięki temu dostałem pracę.

Słyszałem od znajomego że po takim kursie będę lepszy
@AnonimoweMirkoWyznania: Jako rekruter z działu IT - bardziej zaimponuje mi to, jakbyś był samoukiem jeśli faktycznie zdołałeś się czegoś nauczyć (tzn. zrealizować samodzielnie mały projekt, albo grupowo-większy, ale będąc odpowiedzialny za konkretną jego część). Przy juniorach raczej nie sprawdzamy ile miałeś zapytań i odpowiedzi na GitHubie, ale jak jesteś aktywny i szukasz rozwiązań to lepiej (im dalej w las tendencja się odwraca - pamiętaj)

Słyszałem od znajomego że po takim kursie
@kt13: hej, moja dziewczyna planuje robić bootcampa weekendami
https://careerfoundry.com/en/courses/become-a-web-developer/course-details/
+ swoje projekty w tygodniu. Jak rozumiem same projekty w bootcampie (ilosc 4) nie wystarcza (bootcamp trwa 7 miesiecy)? Trzeba robić również dodatkowo własne projekty?
Ma ona tytuł inżyniera i 2 letnią praktykę, ale oczywiscie nie w IT i próbuje się przebranżowić ze względu na barierę językową z jaką ma problem w Polsce.
Jak rozumiem kluczem do sukcesu będą własne projekty z
@luktuc: Znam ludzi po bootcampach, którzy w 2 miesiące rypania po 8 godzin dziennie + ćwiczenia wieczorami nauczyli się więcej, niż niejeden student po 3 latach. Nie ma reguły. Jesteś w stanie nauczyć się wielu rzeczy sam, a branża wymaga stałego rozwoju, ale też wiele rzeczy na starcie bez pomocy Ci umknie, bo z książki nie dowiesz się łatwo dlaczego Visual Studio nie działa tak jak w przykładzie, co doinstalować by
@maly_ludek_lego po pierwsze: technologie, ktore zna są ważniejsze niż zaswiadczenie, czy skonczyla taki i taki kurs. Po drugie aby je naprawde znać to musi w tym cos zrobic. Stad najważniejsze by wykazac co zrobila i jak zrobiła, wiec dobrze wrzucic link do GitHuba oraz wspomniec co sie robiło. Inna sprawa ze mowisz o barierze jezykowej. Jesli twoja dziewczyna jest cudzoziemka spoza UE to wazne by miala pozwolenie na pobyt z pozwoleniem na