Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dlaczego na studiach zadają pracę domowe? Przecież studenci to dorośli ludzie, pracuja, mają dzieci, obowiązki itp. w takim razie czym (poza nazwą) różnią się studia od szkoły średniej? Jakaś podstawa prawna?
#studia #studbaza #nauka #pracadomowa #pracedomowe #szkola #szkolastandard #nauczyciele

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f0972c6e270c575295b8eee
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt

[==============..........................] 36% (85zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
  • 18
@AnonimoweMirkoWyznania: ja raczej nie miałem typowych prac domowych, za to sprawozdania i projekty.

Studia nie wiele się różnią od szkoły średniej. Jest to kolejny etap edukacji, który zawiera element przygotowania do zawodu (teoretycznie).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kravi93: szkoła średnia też nie jest obowiązkowa.

Obowiązek jest tylko edukacji do 18 roku życia. Możesz sobie siedzieć w podstawówce do tego czasu.

@r4do5: Uniwersytety i Politechniki teoretycznie są od przygotowania do pracy naukowej, a nie zawodu. Do przygotowania do zawodu są Wyższe Szkoły Zawodowe (jeśli mówimy o szkołach wyższych... Bo normalnie od tego są szkoły średnie np. technika i zawodówki).

Z tym że w praktyce wychodzi taki niski poziom,
@mk321: tytuł licencjata i inżynier to tytuły zawodowe tak samo jak i magister, tytuły naukowe zaczynają się od doktora, tytuł zawodowy oznacza kwalifikacje do wykonywania zawodu, prawdą jest że są tytuły zawodowe uzyskiwane po szkołach średnich np technik, ale to nie znaczy że uczelnie wyższe są całkowicie nastawione na szkolenie kadry naukowej, gdyby tak było powinny istnieć wyższe szkoły zawodowe szkolące inżynierów lub tytuł inżyniera powinien być przyznawany po jakiejś szkole
tytuły naukowe zaczynają się od doktora


@BungalowBill: no tak. Jak robisz doktorat to wykonujesz pracę naukową i dostajesz tytuł naukowy (za osiągnięcia w badaniach, które wykonałeś). Ale żeby to robić, to musisz być przygotowany do wykonywania pracy naukowej. Po to istnieją uczelnie wyższe (szczególnie magisterium).

To że ucząc się na uczelniach wyższych możesz przy okazji zdobyć wiedzę, która może przydać się również przy pracy zawodowej to efekt uboczny.

Przykłady:

- Programista:
@AnonimoweMirkoWyznania bo poziom jest za słaby żeby wymagać wiedzy od studentów (bo wtedy za dużo by ich wyleciało bo większość to debile i musieliby zamknąć kierunek) więc zadaja pracę domowe żeby nie było że nic nie robią. Taka prawda. Nawet na mojej elytarnej polibudzie tak jest. Kurna pierwszy rok. A poziom był taki że większość z mojego roku nie zdalaby matury rozszerzonej z takiej chemii czy z fizyki.
OP: No wlasnie. Przecież z języka równie dobrze można byłoby zrobić certyfikat i tyle. Nauka języka poprzez praktykę zajelaby z pół roku a nie 5 lat. Co do studiów to tak jak pisałeś że to powinno być przyuczenie do zawodu a nie wkuwanie nieprzydatnych rzeczy.
A co do ludzi śmiejących się z prac domowych: wyobrazacie sobie jak w pracy szef wam każe oprócz tego co zrobicie w pracy, drugie tyle zadać
@ly000: o jakim rodzaju uczelni mówisz? Bo to co opisałeś to jest dokładne przedstawienie idei kształcenia na politechnice, które to z założenia ma być połączeniem teorii z praktyką. W ustawie o szkolnictwie wyższym scharakteryzowane są trzy typy uczelni: wyższe szkoły zawodowe, politechniki i uniwersytety. WSZ nastawione są na praktykę, uniwersytety na teorię, a politechniki są miksem ich obu. Jeżeli narzekasz na za dużo teorii na polibudzie, to czemu nie wybrałeś uniwersytetu?
Swoją drogą studia to przygotowanie do napisania dwóch dużych prac domowych jedna pod nazwą praca licencjacka/inżynierska, drugą to praca magisterska.