Wpis z mikrobloga

#oobe #medytacja #monroe #robertmonroe #okultyzm #luciddream #castaneda #swiadomysen #sny #paranormalne #alternatywneteorie #gnostycyzm #teoriespiskowe #meme

Dobra, mowic tutaj kto slyszal o “loosh energy” i kto czytal ksiazke Roberta Monroe “Far Journeys”? Interesowal sie ktos tym tematem? Ciekawa sprawa z drugiej strony ostry meme

Autor, na podstawie subiektywnych doswiadczen w ciekawy sposob opisuje to, co podobnie bylo opisywane na przelomie wiekow w tekstach gnostyckich jak Nag Hammadi oraz “Tibetan Book of the Dead”.

Nie podoba mi sie jednak teoria szkoly i doswiadczania ( szczegolnie tej negatywnej strony zycia ) stad daleko mi do buddyzmu :)

Na priv tez mozna jak ktos natknal sie na podobne historie :)))
maze - #oobe #medytacja #monroe #robertmonroe #okultyzm #luciddream #castaneda #swiad...

źródło: comment_1594143785xida4Vk3vAJYNksJ4RGr6n.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@mat888: z tego co pamietam to byla wzmianka, ale chyba bylo to w otoczce poddanstwa i akceptacji. Musialbym pogrzebac. Mozesz powiedziec cos na temat wspomnianego lushu?
  • Odpowiedz
@maze: W sumie nie ma o czym tu mówić za bardzo. Hipoteza jest taka że organizmy żywe wydzielają energię niefizyczną która jest przetwarzana i wysyłana w miejsca gdzie jest zużywana do tworzenia innych światów/planet. A istota która stworzyła Ziemię i organizmy na niej monitoruje jej przepływ i wróci gdy zobaczy że przepływ jest mocno zakłócony. Dla nas to jest obecnie bez większego znaczenia.
  • Odpowiedz
@maze: chociaż są istoty trochę związane z różnymi emocjami, to cała hipoteza jest wyrazem lęku przed utratą siły życiowej, oraz lęku przed dawaniem, przed hojnością. To taka rozszerzona wersja taoistów, którzy uważali segz za stratę energetyczną.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SosnoWicher: Taoiści, zresztą tak samo jak indyjscy tantrycy, nie uważali seksu za stratę energii tylko według nich emisja nasienia jest stratą energii.W obu kulturach praktykowano seks (tantra lewej ręki) i wypracowano wyrafinowane techniki seksualne.

@maze

Tybetańska Księga Umarłych jest o bardo i zawiera wskazówki dla umierających jak poruszać się po tym stanie/obszarze już po śmierci. Ale nie czytałem.

Nie podoba mi sie jednak teoria szkoly i doswiadczania ( szczegolnie tej negatywnej
  • Odpowiedz
@Dreampilot: ale u kobiet też ejakulacja była uważana za stratę energii, dlatego napisałem ogólnie, seks. Jest coraz więcej krytyki takiego ujmowania tematu.

Z mojego punktu widzenia, takie praktyki to tworzenie blokady (energetycznej). Może ktoś to robi dobrze, ale nie widziałem nikogo takiego.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@SosnoWicher:

ale u kobiet też ejakulacja była uważana za stratę energii


Nie spotkałem się z takim poglądem ale nie przeczę mogli tak uważać chociaż ejakulacja dotyczy tylko małego odsetka kobiet. Natomiast wśród taoistów panuje ogólny pogląd iż kobieta nie traci energii podczas aktu seksualnego a może nawet pozyskać ją od mężczyzny i wykorzystać jeśli wie jak to zrobić. Wg Mantaka Chia kobieta nie traci energii na seks ale na swoją funkcję
  • Odpowiedz