Wpis z mikrobloga

@Chemikzrozterkami: jak poznać co w życiu chce się robić? Miałam być chemikiem, po dwóch latach stwierdzam że to raczej nie to.. Poza tym rynek pracy też nie przekonuje.. Jak znaleźć swoją drogę? Jestem na 2 roku studiów.. Rodzina w kolo powtarza '' nie skończysz studiów, będziesz nikim '' ale czy to prawda? Tyle osób nie kończy studiów, a jednak mają satysfakcję z pracy, życia zawodowego.. A ja tylko uczę się jakiś chorych enzymów z biochemii.. Fizjologii na studiach chemicznych.. Popadam już w paranoje.. Z tamtego roku mam stypendium, ale naprawdę.. Tak mnie męczy ta chemia.. O ile na laboratoriach jest jeszcze ok to nauka już mnei wykańcza.. Studia miały być najpiękniejszym okresem w życiu a tymczasem.. Jest dramat.. Ludzie na tych studiach tylko nauka, nauka, nauka.. Zero życia prywatnego.. Wstają o 5 żeby się uczyć, chodzą spać o 1..
#chemia #zalamka #breakingbad
  • 58
  • Odpowiedz
@Chemikzrozterkami: kłamstwo powtórzone 100x staje się prawdą. Skoro jesteś a studiach chemicznych to bez problemu znajdziesz pracę choćby w laboratoriach produkujących żywność typu bonduelle, cykoria i wiele innych. Kwestia to czy to lubisz. Bo jeśli tak to połączysz przyjemne z pożytecznym. Rodzina nie wierzy w ciebie bo sama masz rozterki i dlatego podkopują Twój wybór.
  • Odpowiedz
@Chemikzrozterkami: te studia to i tak ułamek tego czego rynek pracy od Ciebie oczekuje... Później dalsze szkolenia i rozwój zawodowy sobie pokierujesz gdzie chcesz, liczy się interdyscyplinarność, umiesz chemię, nauczysz się programowania a potem grafiki i będziesz robić animacje o koronawirusach do wiadomości na tvp
  • Odpowiedz
@Chemikzrozterkami Studia są najpiękniejszym okresem dla tych, którzy nic nie robią i tylko cały czas bimbają. To jest jedno z największych kłamstw, jakie sprzedaje się młodym ludziom. Na pocieszenie powiem, że cokolwiek nie wybierzesz, to zawsze znajdą się przeszkody przywołujące wątpliwości - nie znam człowieka, który by powiedział, że wszystko na jego studiach było w porządku.
  • Odpowiedz