Wpis z mikrobloga

@Chemikzrozterkami: jak poznać co w życiu chce się robić? Miałam być chemikiem, po dwóch latach stwierdzam że to raczej nie to.. Poza tym rynek pracy też nie przekonuje.. Jak znaleźć swoją drogę? Jestem na 2 roku studiów.. Rodzina w kolo powtarza '' nie skończysz studiów, będziesz nikim '' ale czy to prawda? Tyle osób nie kończy studiów, a jednak mają satysfakcję z pracy, życia zawodowego.. A ja tylko uczę się jakiś chorych enzymów z biochemii.. Fizjologii na studiach chemicznych.. Popadam już w paranoje.. Z tamtego roku mam stypendium, ale naprawdę.. Tak mnie męczy ta chemia.. O ile na laboratoriach jest jeszcze ok to nauka już mnei wykańcza.. Studia miały być najpiękniejszym okresem w życiu a tymczasem.. Jest dramat.. Ludzie na tych studiach tylko nauka, nauka, nauka.. Zero życia prywatnego.. Wstają o 5 żeby się uczyć, chodzą spać o 1..
#chemia #zalamka #breakingbad
  • 58
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Chemikzrozterkami: Mam znajomych po tym w Gdańsku (nie wiem czy to już akademia medyczna?) - zero pracy, wszyscy wyemigrowali lub wrócili do małych miasteczek pracować jako nauczyciele chemii w liceum za groszowe pensje. Kolezanka w większej korpo w Gdańsku, cieszy się, co złapała, bo ma ‚az’ 3k na rękę po 5 latach pracy i po latach studiów magisterskich z chemii medycznej.
  • Odpowiedz
@Chemikzrozterkami: Duża cześć to mamy na cały etat. To największa cześć szczerze. Trochę osób porobiło podyplomowki z analityki medycznej, żeby mieć jakiś zawód konkretny (ale to tez pensje w okolicach najniższej krajowej, tyle ze chociaż praca). Kilka dziewczyn poszło w kursy z księgowości. Kilka osób zostało na doktoracie na uczelni. Z biologii to w ogóle nie słyszałam, żeby ktoś miał prace związana z tematem. Z biochemii to jedna dziewczyna jest
  • Odpowiedz
@Chemikzrozterkami: moim zdaniem spokojnie jesteś na dobrej drodze do spełnienia marzeń których nawet jeszcze nie potrafisz ubrać w słowa, o ile oczywiście potrafisz się wziąć w garść i zrealizować plan, licencjat z chemii medycznej i magister zarządzania to ogromne możliwości, nie przejmuj się losem tych ludzi co 15 lat temu myśleli że same studia im wystarczą, rozwijaj się cały czas to nie będziesz się musiała przejmować przyziemnymi rzeczami
  • Odpowiedz
a życie bez studiów to bycie zdanym na łaskę jakiegoś leniwego faceta


@MilionoweMultikonto: kogoś tu chyba strasznie d--a piecze. Jak masz głosić takie farmazony to lepiej skup się na rozwoju osobistym, długa droga przed tobą.
@Chemikzrozterkami: czego cię uczą studia? Pracować 14h/dobe żeby zaliczyć koło i skończyć projekt. Człowiek w pracy pracuje 8h i wychodzi z niej zostawiając pracę w pracy. Ty się uczysz poświęcić zdrowie i życie
  • Odpowiedz