Wpis z mikrobloga

Jakis czas temu podliczylem ile wynosza nasze koszty utrzymania w Belfascie (malzenstwo 30+) i jest to niecale £2700 miesiecznie. Pod koniec tego roku wracamy do Krakowa i zastanawiam sie czego mozna sie spodziewac w Polsce. Czy bedzie sporo taniej? Mieszkanie bedzie kupione za gotowke, wiec odchodza koszty kredytu (w tej chwili £885.93/mies.), samochod rowniez, wiec odejdzie car lease (niecale £260/mies.). Do kosztow nie wliczylem zlobka (ok. £50/dzien w UK), a w najblizszym czasie planujemy dziecko.
#uk #finanse #praca #pracbaza #uk #polska #emigracja
E.....t - Jakis czas temu podliczylem ile wynosza nasze koszty utrzymania w Belfascie...

źródło: comment_1593840449h9Mw9LxnONVju84wv8g8Fe.jpg

Pobierz
  • 49
@EmigrantBelfast: taniej wam wyjdą media, czynsz zależy od spółdzielni i wielkości mieszkania ja np przy ~50m2 czysty czynsz to 360zł + 75zł remontowe, co do żarcia to już zależy od was nie wiem jakie ceny są u was ale przeliczając 760 funtów na pln to wydacie na żarcie znacznie mniej niż 3500zł...
@derekperek122 @TatoAktywny Z minimalnych oszczednosci widze rates (niecale £180/mies.) czy ogrodnika (£24/mies.) oraz wspomniany juz wczesniej kredyt na dom oraz samochod (niecale £1150/mies.). Paliwo, jedzenie, uslugi (fryzjer, silownia, itp.) i inne oplaty powinny byc rowniez nizsze o min. 20%. Koszt zlobka w UK to ok. £1000/mies., w Polsce chyba jest kilka razy nizszy?
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@EmigrantBelfast: haha. Nie. Oczywiście. Możesz żyć jak typowy wyborca PiSu za najniższą krajową. Żreć gówno, popijać moczem i ubierać się w worki jutowe.

Jeżeli jednak chcesz żyć normalnie to licz okolice 10kpln na 2 osoby miesięcznie.
@muchabzz no u mnie ja z zona i 2 letnie dziecko zakupy raz w tygodniu to max 120f raz zaplacilem 160 ale to byl jakis kosmos bo nabralismy tyle shitu ze sie z wozka wysypywalo. Z reguly wychodzi 100-120f jak bylismy bez dziecka to i bywalo ze miescilismy sie w 60-70f na tydzien. Internet i 2 telefony oplacam za 55f z bt. Za mortgage wychodzi sporo ale niewiem moze drogi dom als