Wpis z mikrobloga

Szef kazał mi nowego wprowadzić w pracę w naszym #korposwiat.

- Ale wiesz, tak szczerze mu wszystko powiedz.

No to wziąłem młodego do resting roomu, zrobiliśmy sobie po herbatce i mu kazałem mieć na wszystko totalnie w------e. Na plotki, na awanse, na kondycję firmy, na nerwy menadżerów, na imprezki, w których nie chce uczestniczyć, na telefony po godzinach, maile. Żeby brał L4 ile chce i kiedy potrzebuje (ale bez oszukiwania), żeby nie dokładał od siebie absolutnie nic czego nie musi. Wykonuj dobrze przydzielone zadania w godzinach za które ci płacą, tyle.

I dzisiaj patrzę, punkt 16:01, młody gasi kompa i wychodzi do domu. A Anetki jeszcze w pośpiechu kończą pracę. Mój człowiek. XD

#korposwiat #pracbaza
  • 49
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Czokowoko: Yeah i tak właśnie korpo tracą wydolność a ktoś robi za 3 żeby zrobić co powinien, bo nie ma zbytnio wyboru a pomocy znikąd. Bardzo dobry pomysł. Ja bym takich na dzień dobry w-----l hurtem wszystkich. Ile się nie raz i nie dwa naczekam na odpowiedź, bo ludzie maja w------e a klient czeka. Już dwa razy przetarłem nosa ludziom, jak pokazałem dzięki komu dobry deal przepadł.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
@Purple: w korpo robisz ile musisz, nikt cie nie doceni jeśli będziesz z---------l za dwóch, nie da podwyżki (bo wiadomo limity), mogą ci co najwyzej góry obiecać a potem powiedzieć ze sorry limity wyczerpanie xd

Każdy ambitny to przerabiał. Jak chcą cos od ciebie to tylko w zakresie obowiązków i tylko w godzinach pracy. Chcesz z---------ć dla idei z-----------a zeby PMowi zgadzały sie tabelki? Spoko twój wybór. Po to masz
  • Odpowiedz
@Trzesidzida:

k---a jak pracowałem na magazynie DPD to mnie jeden ziomek szkolił, pytam się ile tu pracuje a on, że chyba tydzień ( ͡° ͜ʖ ͡°) Myślę sobie, że zajebiście XD na następny dzień przenieśli nas na inny magazyn i pracowałem sam z kolegą, z którym się zatrudniałem - nikt nam nie pomagał, a sami nawet nie wiedzieliśmy do końca co mamy robić XDD po 2
  • Odpowiedz
@mickpl: A potem płacz na rundzie podwyżkowej bo inni dostali a ja nie a też bym chciał. Brawo, młody będzie wypalonym pracownikiem na starcie. Mam zespół 18 programistów. 16 z nich ma zapał do pracy tylko przez dwa miesiące - miesiąc przed podwyżkami i miesiąc po. Pozostałe 10 miesięcy mają wydajność raptem o 10% wyższą niż nowo zatrudniony pracownik.
Pozstałe dwie osoby robią 150% normy dzięki temu co roku dostają
  • Odpowiedz
@vipcypr8: " Wpoiłem wiedzę, do której normalny pracownik dochodzi 10 lat." co niby tu jest sprzecznego z tym co napisałem? OP był kiedyś "normalnym pracownikiem" i jeśli 10 lat poświęcił na dojście do takich wniosków to chyba ciut długo mu to zajęło.
  • Odpowiedz