Wpis z mikrobloga

Szef kazał mi nowego wprowadzić w pracę w naszym #korposwiat.

- Ale wiesz, tak szczerze mu wszystko powiedz.

No to wziąłem młodego do resting roomu, zrobiliśmy sobie po herbatce i mu kazałem mieć na wszystko totalnie #!$%@?. Na plotki, na awanse, na kondycję firmy, na nerwy menadżerów, na imprezki, w których nie chce uczestniczyć, na telefony po godzinach, maile. Żeby brał L4 ile chce i kiedy potrzebuje (ale bez oszukiwania), żeby nie dokładał od siebie absolutnie nic czego nie musi. Wykonuj dobrze przydzielone zadania w godzinach za które ci płacą, tyle.

I dzisiaj patrzę, punkt 16:01, młody gasi kompa i wychodzi do domu. A Anetki jeszcze w pośpiechu kończą pracę. Mój człowiek. XD

#korposwiat #pracbaza
  • 49
  • Odpowiedz
@mickpl wszyscy tu marudzą, ze mało ludzi pracuje wydajnie. Akurat byłem odpowiedzialny za 14 osobowy zespół. Miałem pracowników którzy jawnie nie pracowali i gościa który pracował za 3 i krzyczał, że jest najlepszym pracownikiem w firmie. Na wypłacie dzieliło ich 350€ netto, czy to dużo? Tak jeśli potrzebujesz pieniędzy, nie jeśli chcesz tylko zrobić robotę i iść do domu. Więcej mu zapłacić nie mogłem bo limity(firma nigdy nie ma kasy chociaż rośnie
  • Odpowiedz
Pozstałe dwie osoby robią 150% normy dzięki temu co roku dostają podwyżki z budżetu pozostałych 16 osób.


@sznajder: jakby wszyscy wyrabiali 150% normy to każdy by się urobił a budżet byłby podzielony na 16. To już lepiej byłby brać fuchy i sobie na boku dorobić. U mnie jest taki jeden, zapieprza od 8-16 potem od 16:45 do 23 i tak od pon do piątku, w weekendy od rana z przerwami. Jak
  • Odpowiedz
@mroznykasztan ciężko powiedzieć. Myślę, że wynika to z faktu, ze gdy zaczynali to brali głównie studentów i ludzi młodych bez doswiadczenia(płacili słabo) w ciągu 5 lat urośli z 5 osób do 110, teraz stawiają na ludzi w okolicy 40 którzy mają solidne doświadczenie. W całej strukturze firmy udało się wyjść wyżej tylko kilku osobą. A w sumie to i te osoby były od początku ponad innymi. Generalnie nie rozumiem politykintej firmy i
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Trzesidzida: A ja tam lubie wdrażać nowych pracownikow, zawsze jestem miły, trochę pożartuje, powiem co i jak na dziale wygląda, doradzę co trzeba. Lubię jak zestresowany ziomek robi się wyluzowany i już pierwszego dnia czuje się dobrze.
  • Odpowiedz
@Czokowoko: Powiem Ci tak - korpo są jakie są, przez właśnie takie podjescie. Gdyby każdy chciał ruszyć choć palcem, to razem wszyscy mogliby zrobić dużo a tak to jest #!$%@?. Nie chodzi tu o zapieralanie, chodzi o prace zespołową. Jeśli pracuje realnie jedna osoba na 10, to się urabia i odchodzi. Reszta się wysypuje i tyle z tego jest.
  • Odpowiedz