Wpis z mikrobloga

Zgodnie z obietnicą wołam osoby plusujące ten wpis. W ciągu ostatnich 30 dni na #koronawirus zmarły 362 osoby, czyli o 70 mniej niż w zeszłym miesiącu. Jednak spadek ten zahamował w stosunku do poprzedniego miesiąca, kiedy wynosił 174.
Zaplusuj ten wpis, a zawołam Cię do kolejnego wpisu równo za miesiąc.
1918 - Zgodnie z obietnicą wołam osoby plusujące ten wpis. W ciągu ostatnich 30 dni n...

źródło: comment_1593540119Nz3imwqo74RUeVZ5cnZ5QH.jpg

Pobierz
  • 108
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@1918: nie wiadomo czy nie miał, trudno porównać wiosnę z lockdownem do takiej normalnej. Są teorie że mniejsza ilość zgonów to zasługa czystszego powietrza.
To będzie przez wiele lat badane.
  • Odpowiedz
@1918: Jeśli to jest wykres z sumą zgonów/miesiąc, to wykres jest błędny. Diagram powinien być słupkowy, a wartości na osi X powinny być miesiącami, a nie dniami.

Z tego tutaj to wynika co najwyżej, że martwi wracają do życia.
  • Odpowiedz
A jak wytłumaczyć ilość zgonów we Włoszech


@wojtekx: W niedzielę wróciłem z wakacji z Włoch (Rzym, Neapol, Amalfi). Z moich obserwacji. Kopcą p-------y na potęgę, południowa kultura i starsze społeczeństwo. Wydaje mi się, że był to po prostu zbiór niekorzystnych wydarzeń. Jedno jest pewne. Nie trzeba się tego wirusa obawiać, a obecnie mamy zbiorową paranoję, podsycaną przez media i polityków.

PS. polecam Włochy właśnie teraz, pustki, witają turystów z otwartymi
  • Odpowiedz
@1918: Ktoś wie dlaczego ten wykres tak wygląda? R-------o mi to głowę, czemu pewne miesiące są zawsze bardziej zgonowe niż inne? Wiem że w wakacje jest wzrost przez wypadki a to?
  • Odpowiedz
COVID-19 nie miał wyraźnego wpływu na wzrost zgonów w Polsce (czerwona linia)


@1918: Ja tu widzę, że tegoroczny kwiecień był rekordowo niski jeśli chodzi o liczbę zgonów
  • Odpowiedz
nie wiem co udowadnia ta statystyka, ale na pewno nic związanego z covid-19 XD nic dziwnego, że nie ma wzrostu zgonów w porównaniu do poprzednich lat, skoro ludzie siedzieli zamknięci w domach. Nikt nie jeździł samochodami, nie uprawiał sportów wyczynowych, nie ryzykował utratą życia przechodząc przez przejście. Ludzie prowadzili bezpieczniejszy tryb życia siedząc w domu w czasie lockoutu, to właśnie udowodniłeś mireczku


@muszynianka97: U nas spadek liczby zgonów wynika z
Koryntiusz - > nie wiem co udowadnia ta statystyka, ale na pewno nic związanego z cov...

źródło: comment_1593593958u2dd1AG4fe5M1iFnGjgkxb.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@1918: @linijkana20cm: @metin360: @muszynianka97:

Zamknięcie gospodarki uratowało ponad 3 tys. osób?


Więcej. Bo w kwietniu było też kilkaset zgonów spowodowanych przez COVID i były niepoliczone zgony spowodowane unieruchomieniem większości służby zdrowia. Bez wątpienia była grupa osób, które umarły z powodu utrudnionego dostępu do profesjonalnej pomocy. Można powiedzieć, że w kwietniu lepsza jakość
  • Odpowiedz
COVID-19 nie miał wyraźnego wpływu na wzrost zgonów w Polsce (czerwona linia)


@1918: raczej miał, w kwietniu zgonów jest wyraźnie mniej (prawdopodobnie przez wstrzymanie zabiegów i operacji). Maj za to odrobił wynik
  • Odpowiedz
nic dziwnego, że nie ma wzrostu zgonów w porównaniu do poprzednich lat, skoro ludzie siedzieli zamknięci w domach


@muszynianka97: Ale zdajesz sobie sprawę, że wypadki przy pracy i przy sportach ekstramalnych stanowią marginalną część wszystkich zgonów? Mówisz tak, jakby to była główna przyczyna.
  • Odpowiedz