Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Wczoraj miałem bardzo nieprzyjemną sytuację z dwoma Sebami, krótko mówiąc dostałem w mordę i nie mam portfela, na szczęście w portfelu miałem tylko karty płatnicze i pieniądze, bez żadnych dokumentów tożsamości.

Zastanawiam się nad kupnem czegoś do obrony.
Przez długi czas żyłem w USA, gdzie dostęp do broni był dosyć łatwy i gdy chodziliśmy gdzieś na miasto z kolegami to oni zawsze mieli spluwy przy sobie i raz ta spluwa nam uratowała życie. Zgraja murzynów chciała nas okraść, wystarczył 1 strzał ostrzegawczy i oprawcy uciekli.

W Polsce legalna jest broń czarnoprochowa, czy ona wystarczyłaby do obrony? Żeby strzelić w powietrze w przypadku jakiegoś ataku? Polecicie jakiś konkretny model?
Myślałem też o gazie pieprzowym, ale to jest dobre w sytuacjach 1 na 1.

#bron #samoobrona #pytanie #pytaniedoeksperta #bronczarnoprochowa #gazpieprzowy #niebieskiepaski

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5efa267915d9fcf7250efdf4
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Wesprzyj projekt

[==......................................] 4% (10zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
  • 15
Przez długi czas żyłem w USA, gdzie dostęp do broni był dosyć łatwy i gdy chodziliśmy gdzieś na miasto z kolegami to oni zawsze mieli spluwy przy sobie i raz ta spluwa nam uratowała życie. Zgraja murzynów chciała nas okraść, wystarczył 1 strzał ostrzegawczy i oprawcy uciekli.


@AnonimoweMirkoWyznania: xD
brzmi legitnie w wuj, mam nadzieję, że karabinek AR-15 na wyprzedaży w WallMarcie kupiony
zresztą:
- żyj w USA przez "długi czas"
W Polsce legalna jest broń czarnoprochowa, czy ona wystarczyłaby do obrony? Żeby strzelić w powietrze w przypadku jakiegoś ataku? Polecicie jakiś konkretny model?


@AnonimoweMirkoWyznania: XDD Wiesz ile trwa procedura ładowania takiego rewolweru? A nie powinno się go nosić załadowanego. To musiałoby wyglądać mniej więcej tak:
- Te frajer, wyskakuj z hajsu i komóry
- Dobrze dobrze chwila
-
-
-
-
-
MglistyDziadek: Kolega z pracy studiował w USA w Chicago i tak samo mówił, że kilka razy broń uratowała mu życie.
Potem wrócił do Polski, zrobił sobie pozwolenie i chodzi niemal wszędzie z bronią. Raz mu się przydała w ciągu ok. 10 lat, w dodatku nie w obronie własnej tylko jakiejś pijanej dziewczyn. Nie wiem czy jest sens nosić przy sobie broń w Polsce.

Zaakceptował: sokytsinolop
@AnonimoweMirkoWyznania: Kup se jakiegoś Glocka 17 ASG zasilanego gazem, do tego kulki 6mm ale uwaga takie co są w łożyskach, kupisz na allegro i wtedy możesz mieć, policja ci #!$%@? zrobi bo ASG a tu jednak krzywde zrobi, tak tylko mówie bo to bait tak jak twój post!
@Sheppard28: A jak myślisz dawniej ludzie korzystali z broni rozdzielnego ładowania?
Jak najbardziej można chodzić z załadowaną.

Choć nie wiem czy to warte zachodu, przestępczość w Polsce jest bardzo niska. IMHO OP miał dużego pecha, na jego miejscu kupiłbym gaz pieprzowy i tyle, chyba że ma jakichś wrogów czy coś w tym stylu, ale wtedy to policja powinna się tym zająć.

@niochland: może go deportowali albo zarobił swoje i teraz
@AnonimoweMirkoWyznania prosty test - co twoim zdaniem ma większą wartość dla sądu: twój portfel i sklepany ryj, czy czyjeś życie (nawet jeśli to złodziej)?

tak jak napisano, w Polsce ludzie nie boją się broni bo nawet nie wierzą że ktoś może mieć taką prawdziwa.