Wpis z mikrobloga

@dr3vil: no takie obrazy podoba sie to biore, nie to nie to wlasnie chodza tanio, a znanych osob lub utalentowanych kosztuje drogo.

@eszilala: mam znajoma co skonczyla ASP i wiem ile chodza, kazdy obraz nie musi byc malowany kilka tygodni... na zaliczenie pracy malowala bitwe pod grunwaldem na calej scianie kilka metrow na kilka metrow. Takie obrazy moga kosztowac po 5000-10 000, ale nie obrazy do domu co moze namalowac
@100-TVarzyGrzybiarzy: Sztuka kosztuje tyle ile ktoś jest w stanie za nią zapłacić. Kto normalny zwraca uwagę na to czy obraz namalował ktoś po akademii czy nie? Podoba się to biorę. Nie podoba to idę dalej.


@dr3vil: Dokładnie. Czasem zdarza mi się kupować obrazy i to jest to, co zawsze podkreślam - o cenie obrazu świadczy głównie to, ile ktoś może za niego dać. A da tyle, na ile mu się
Choć zgadzam się, że ze sztuką powinny iść w parze wyjątkowe techniczne umiejętności i wrażliwość wyróżniające jej autora. Moim zdaniem nie każdy rzemieślnik zasługuje na miano artysty.

@nieugnesie:w sumie czytając ten wątek jestem w szoku, że ktokolwiek chce kupować jakieś malowidła od absolwentów asp


Wiesz, piękny obraz jest jak ładny widok za oknem i spełnia ten sam cel - potrafi uspokoić, wprowadzić w refleksję, wywoływać wspomnienia, skojarzenia, oderwać się od rzeczywistości
Apropo sztuki, ostatnio allegro na fb promuje jakieś gówno jak posąg srającego psa za 4100zl albo jakiś tandetny rysunek chyba Floyda za bodajże 900zl. Jak to jest sztuka, to ja dziękuję. A to co piszecie wyżej to też kwestia czy obraz cokolwiek przedstawia, czy jest to np 5 kresek w różnych kolorach.