Wpis z mikrobloga

Zastanawia mnie dlaczego część osób z #konfederacja woli #duda niż #trzaskowski
Wybór Trzaskowskiego to jedyna szansa na to że rząd nie będzie się wpierd... tam gdzie nie powinien, to po prostu kilka lat spokoju dla szarego obywatela i przedsiębiorcy, przez wzajemną blokadę.
PiS chce wprowadzić idiotyczny podatek, 14, 15, bon super turystyczny, kreatywna księgowość przy budżecie - jest duuuża szansa że Trzaskowski zawetuje.
Trzaskowski chce działać z LGBT lub wprowadzać rzeczy nie do przełknięcia dla konserwatysty - PiS zawetuje.

Dzięki temu dla takiego normalnego człowieka, przedsiębiorcy, będzie ch.jowo, aczkolwiek zadziwiająco stabilnie - przez te kilka lat. To naprawde duuużo.

#polityka #4konserwy #neuropa
  • 18
Trzaskowski chce działać z LGBT lub wprowadzać rzeczy nie do przełknięcia dla konserwatysty


@Pepperek: nie rób #!$%@? z logiki. Związki partnerskie popierane przez Trzaskowskiego to nie jest nic czego konserwatysta nie byłby w stanie przełknąć. Dwoje dorosłych ludzi podpisuje pewnego rodzaju umowę, która ułatwia im życie? Co komuś poza nimi do tego?

Tego nie mogą przełknąć zamordyści a nie konserwatyści.
@ziemba1:
Raczej coś po środku, bo masz dwa różne obozy które nie pałają do siebie miłością i się będą blokować.

@amperrowwer:
Czyli w przeciwieństwie do PO Trzaskowski nie będzie blokował ustaw PiS?

@mikelson22:
Oczywiście że tak, to jest dramatyczny wybór, ale lepiej nie dawać ani jednym ani drugim wariatom pełni władzy.
@rafxyz44: przecież gdyby wprowadził wojne totalną to przy najbliższych wyborach KO zostałaby zjedzona przez takie akcje

no i jeśli nasze sądy nie respektują praw obywateli, to w czym problem, że ktoś chociazby odwołuje się do strasburga?
@Pepperek: Wybór jest prosty, gdyby tylko zwolennicy konfederacji potrafili logicznie myśleć, co z racji tego kogo popierają na co dzień wyklucza się samo przez się. Wybór Trzaskowskiego sprawiłby, że Kaczyński oszalałby ze wściekłości, co albo doprowadziłoby do rozwalenia Zjednoczonej Prawicy albo do przedterminowych wyborów- tak czy inaczej Konfederacja miałaby szansę zwiększyć swoje znaczenie na polskiej scenie politycznej. Jednak gdyby prezydent Duda wygrał, to PiS betonuje scenę polityczną, i przez najbliższe 3
@amperrowwer: Wbijcie sobie to do bani, że w obecnej sytuacji politycznej ktoś kto by zaczął krzyczeć o likwidacji 500+ czy innych dodatków popełniłby praktycznie samobójstwo polityczne. Nawet Bosak i Korwin jakoś głośno nie krzyczeli, ani nie głosowali przeciw gdy PiS przyklepywał 13 emeryturę. A te ,,tylko ustawy o sądownictwie" są kluczowe z punktu widzenia ustroju państwa, bo za 4 lata może się okazać, że TVP wcale nie będzie musiała przepraszać Konfederacji
@amperrowwer: @ziemba1: @rafxyz44: @amperrowwer:
Wybór Trzaskowskiego to:
- Veto Trzaskowskiego na wszelakie idiotyczne opłaty, podniesienie podatków, akcyz i innych pomysłów jak zabrać pieniądze obywatelom - bo to raz dobry PR -> nie ma zgody na wyższe podatki dla Polaków, a także pstryczek w PiS.
- Veto Trzaskowskiego na idiotyczne reformy w sądownictwie robione przez Ziobre
- Słabszy Pis, rozwalenie reżimówki TVPiS - i tutaj podbierać wyborców PiS może
@Pepperek: Nie chcę nic mówić ale jest tylko jeden kandydat, który obiecał, że nigdy nie podpisze ustawy podwyższającej podatki, więc nikt mi nie wmówi, że pan z PO raczej nieznanego z obniżania podatków będzie wetował podatki. Poza tym skądś potrzebna kasa na jego własne programy socjalne.

Dwa ostatnie się zgodzę. Ale bez zmiany konstytucji to półśrodek.
@amperrowwer: Ale ja nie namawiam na głosowanie na Trzaskowskiego w pierwszej turze, ba! nawet bym odradzał - bo to kandydat z którym skrajnie mi nie pasuje.

W drugiej turze jednak przy wyborze między jednym złem, a drugim, wole ten balans niż dawanie którymkolwiek z wariatów pełnie władzy.

Co do podatków to bardziej to kwestia PR, prezydent za budżet nie odpowiada, a vetowanie podwyżek podatków czy opłat to jest dobry zabieg marketingowy