Wpis z mikrobloga

Hej, na dniach planuję kupić swój pierwszy rower szosowy, budżet tak do 8000zł i chciałbym zaczerpnąć Waszej rady. Nie chodzi mi nawet o polecanie konkretnego modelu, a raczej na co mogę liczyć w tej cenie i jakieś rady ogólne typu: jaka geometria ramy, jakie buty kupić, unikaj ddr etc. Z góry dzięki
#rower #szosa
  • 14
  • Odpowiedz
jaka geometria ramy


@breslau98: o panie, jak za 8k nie wiesz jaką geo chcesz to mogą być wtopione pieniądze. Przemyśl wypożyczenie np. Giant Defy (endurance) i TCR (race) i zobacz czy to w ogóle jest twoja bajka.
  • Odpowiedz
jaka geometria ramy, jakie buty kupić, unikaj ddr etc. Z góry dzięki


@breslau98: o człowieku, to są miliony pytań z pierdyliardem odpowiedzi.
Jak kolega wyżej pisze: wypożycz na testy. Chociaż nie masz aspiracji turbo sportowych, to endurance będzie git.
Ja DDR nie unikam. To znaczy staram się wybierać trasy gdzie ich nie ma, chyba że są dobre ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Buty i pedały: masz wybór albo
  • Odpowiedz
@breslau98: z mojego doświadczenia idź do sklepu/studia gdzie zrobią Ci jakiś podstawowy bikefitting. Oszczędzisz sobie później bólu, nerwów itp. Dobiorą ci ramę, wysokość siodełka i wszelkie inne bajery. Ja tego nie zrobiłem, kupiłem rower za 6k, który okazał się na mnie da duży. Teraz przy zmianie bajka obowiązkowo zrobię wcześniejszy bikefitting bo ramy u różnych producentów są różne. Z gianta wychodziła mi M/L i teraz sie na niej muszę męczyć. Co
  • Odpowiedz
@dymel: Rower szosowy to taki mój cel od jakichś 2 lat, miałem rok temu kupić, wyszło jak wyszło, przez ten czas nie interesowałem się zbytnio rynkiem rowerowym, ale ostatnio temat powrócił, jestem nakręcony, ale jeżeli będzie taka możliwość to chętnie skorzystam z jazdy próbnej, ewentualnie poproszę znajomego, z którym mam zamiar jeździć, żeby dał się karnąć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@breslau98: tu też muszę podbić poradę kolegi lubiącego pączki. Bikefitting + dobór siodełka to jest cudowna usługa. Zarezerwuj sobie na nią parę stówek. Razem z butami pedałami, ciuchami, kaskiem, szpejem na rower (oświetlenie, jakaś podsiodłówka), to tak lekko licząc 1000-1500 zł.
  • Odpowiedz
@kochamponczki: Właśnie taki mam zamiar, dlatego nie chciałem, żebyście mi doradzali jakieś konkretne modele, bo nie wiem nawet jaki ten sklep ma asortyment ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja małopolska, więc te przewyższenia nie są najmniejsze, ścigać się nie zamierzam, ale jeździć regularnie i budować formę jak najbardziej
  • Odpowiedz
@Wycu91: No właśnie tak myślałem, żeby się ze wszystkim zmieścić w 10k. Byłem już w jednym sklepie, gdzie przy zakupach powyżej 5000zł bikefitting jest w cenie, ale niestety jedyna marka jaką mają do wyboru to merida, nie mówię, że jest zła, ale po dogłębnej analizie moim czujnym okiem laika, żadna mi się nie spodobała ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@breslau98: jak nie masz daleko do Krakowa to bikefitting Ci zrobią w veloarcie, bike-rs i profidea. W tym pierwszym mają wypasione to studio, polecam :) swoją drogą nie wiem jak z dostępnością danych rowerów bo z tego co rozmawiałem z chłopakami to u niektórych marek są braki ze względu na przestoje wirusowe.
  • Odpowiedz
żadna mi się nie spodobała ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@breslau98: Przecież to jest najważniejsze kryterium doboru roweru. Dorze, że odpuściłeś :D
No i wracając: jak masz tam "jakieś górki" w tym małopolskim, to szukaj szosy na tarczach. Ale ogólnie jest, że z dostępnością rowerów :/
  • Odpowiedz
@kochamponczki: @Limon2g: Tak teraz myślę, że bikefitting to chyba usługa, z której muszę skorzystać, bo "zapomniałem" wspomnieć, że aktualnie jestem w trakcie naprawiania swojego kręgosłupa i biodra, mimo że moja fizjoterapeutka nie widzi przeciwwskazań co do jazdy na rowerze, to konsultacje z innym ekspertem, tym bardziej takim, który jest wyspecjalizowany akurat w tej dziedzinie, mogłyby mi pomóc, co więcej nie skorzystanie z nich, mogłoby pogorszyć mój stan zdrowia, niewłaściwa pozycja
  • Odpowiedz