Wpis z mikrobloga

Potrzebuje realnej pomocy. Znalazłem się w p---------j sytuacji, gospodarstwo zalane z kury niemal pływają, jeszcze gaz pod domem mi się ulatnia i nie wiem czy gazownicy nie chcą mnie naciągnąć na wymianę całej instalacji gazowej w domu. Mówią, że idzie mi gaz z rur na łączeniach w domu, co wydaje mi się mało realne. Sprawdzili czujnikiem ale ja się nie znam na gazie i łatwo mnie oszukać. Apel;
Jeżeli jakiś Mirek z okolic Warszawy zajmuje się profesjonalnie gazem, potrafi sprawdzić szczelność instalacji ma odpowiedni czujnik/miernik i wiedzę i chce mi pomóc odezwij się proszę na PW. Robota do zrobienia dziś - do jutra rano maks, cała noc wchodzi w grę. Placę jak za prezydenta.

Na komentarze wyjątkowo nie będę odpisywał bo w związku sytuacją która mnie dotknęła jestem wyjątkowo zdenerwowany i jak znowu poślę kilka siusialków i pań lekkich obyczajów to administracja znowu mi wpis skasuje, a wolałbym tego uniknąć.

Dajcie chociaż plusa żeby zwiększyć zasięg

#warszawa
#kurkazpodworka
#gaz
robertx - Potrzebuje realnej pomocy. Znalazłem się w p---------j sytuacji, gospodarst...

źródło: comment_1593020996qjiwESZJOJPHhLbSxfQXkW.jpg

Pobierz
  • 164
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@robertx: byłoby czuć. Może być tak, że jeżeli gazociąg jest blisko budynku, a właściwie nieszczelność jest blisko budynku to jakimiś szczelinami będzie się przedostawał do środka (np do piwnicy). Może też być teoretycznie tak, że nieszczelność jest gdzieś blisko np szamba albo rur kanalizacyjnych i nimi się przedostaje do budynku - nie wiem czy nie to było przyczyną wybuchu w Szczyrku bodaj w zeszłym roku, gdzie przewiertem uszkodzili gazociąg obok
  • Odpowiedz
  • 14
@robertx RATOWAC KURKIIIIIIIII! Komentarz zasięgowy, powodzenia :))))

W sumie to idę szukać na yt czy kury potrafią pływać, wrócę tu jak znajdę coś śmiesznego ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@robertx gdybyś potrzebował wsparcia finansowego daj znać, obserwuje tag od dawna i robisz super content, od stówki nie zbiednieje a Tobie pomoc od kilku osób może pomóc bo z zdjęcia wygląda to źle ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@robertx: Ludwik + troszkę wody, do tego pędzelek i sprawdzisz czy Ci gdzieś ucieka gaz. Możesz też sprawdzić przed licznikiem. Sprawdzasz jedynie gwinty i spawy. Jak masz odcięty gaz, to niestety nie sprawdzisz - potrzebny kompresor do próby.
  • Odpowiedz
@ataeB: XDDDDD O TAKIEJ WŁAŚNIE MARZĘ JAK JUŻ BĘDĘ DUŻA I BĘDĘ MIAŁA WŁASNY DOM (ʘʘ) mój risercz mówi, że potrafić potrafią, ale zbytnio chyba tego nie lubią XD
lunaria - @ataeB: XDDDDD O TAKIEJ WŁAŚNIE MARZĘ JAK JUŻ BĘDĘ DUŻA I BĘDĘ MIAŁA WŁASNY...
  • Odpowiedz
@BurritoHuxley: Przed licznikiem jest problem ale oni twierdzą, że również za i w tym jest cały problem
@2giekonto: Tak koniec końców chyba to rozwiąże

@mmems: skrzynkę mam przy domu, przebicie / wypływ czy jak to zwać był zaraz przy budynku. Mogło pójść po rurach?

@Wykop24h: Dzięki serdeczne za propozycję ale jak wyżej, chyba muszę ogarnąć to na
  • Odpowiedz
@robertx: ochotnicza straż pożarna? Wsiadaj w samochód i jedź ich pytać. Wydaje mi się, że mogą mieć opcje sprawdzenia. Strażacy są najbardziej pomagającą, najmniej pretensjonalną i leniwą grupą. Jak nie znajdziesz ratunku podjedź do nich podpytać. Może któryś choćby w ramach "po robocie" pomoże (tak jak robią to w przypadku gniazd szerszeni na genteomanski uścisk dlonk).
Albo biorąc pod uwagę, że często spotykają się z tragedią ludzką będą mieli kontakty.
  • Odpowiedz
@robertx: a propos ostatnie go pytania: mógłbyś faktycznie zrobić próbę szczelności. Ja osobiście nie znam się na domowych instalacjach, ale zasada jest prosta. Ja jak robiłem próby to azotem.
Upewniasz się, czy układ jest zamknięty, nabijasz do konkretnego ciśnienia i sprawdzasz czy leci w dół. Najlepiej 12-24h. Prawdopodobnie musiałbyś pobawić się przejściówkami i wężami żeby wpiąć się do instalacji. Azotem nic nie wysadzasz w powietrze, jak masz czas, możesz się
  • Odpowiedz
@robertx kup na paragon detektor Ridgid cd-100 za 350/400zl i zmierz sobię szczelność instalacji gazowej.
A jak cebula motzno to po zakończeniu pracy oddaj jako zwrot rękojmi xD
  • Odpowiedz