Wpis z mikrobloga

Profesjonalny artykuł na profesjonalnym portalu dla profesjonalne #rozowepaski pomaga wybrać profesjonalnego laptopa biznesowego ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oczywiście głównym kryterium laptoa biznesowego jest jego wygląd XD Aż się ciśnie jakiś sarkastyczny, szowinistyczny komentarz XD

W dodatku polecają Lenovo XD XD


#logikarozowychpaskow #komputery
Aerwin - Profesjonalny artykuł na profesjonalnym portalu dla profesjonalne #rozowepas...

źródło: comment_1592924327BGmkODQAr2CKheGkg65NBM.jpg

Pobierz
  • 89
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Vasek: Ogólnie mówię o elektronice, nie tylko o lapach biznesowych. Ja akurat sam jestem serwisantem to na gwarancje, rękojmie i gwary rozszerzone to mam wywalone j---a, bo mi się to ni w pyte nie kalkuluje czegokolwiek oddawać na serwis i być x czasu bez sprzętu, skoro mogę zrobić to sam 10 razy szybciej. Jakoś tak zawsze swój czas kalkuluje ponad to. Mógłbym mieć naprawione za darmo, wiem. Ale nawet 2-5
  • Odpowiedz
W dodatku polecają Lenovo XD XD

A tak naprawdę to bardzo dobry marketing Lenovo które znalazło swoją niszę i wciśnie przepłacone badziewie sporej grupie ludzi


@Deska_o0: @Aerwin: Co wy k---a p---------e, przecież Lenovo robi zajebiste biznesowe laptopy. Tak naprawdę w tym segmencie liczy się Dell i Lenovo - pracowałem kiedyś w outsourcingach IT, wiem jak to wygląda w różnych firmach. Dell ma zajebistą obsługę serwisową - coś się
  • Odpowiedz
Ogólnie, nowe laptopy są projektowane pod firmy, duże firmy i zamówienia po setki i tysiące sztuk


@Vasek: Dokładnie. I potem jak laptop skończy swój lifecycle chcesz go puścić dalej jako poleasingówkę - ale oczywiście najpierw korpo-polityka karze ci wyciągnąć dysk. Ile to byłoby mniej roboty dla helpdesku, gdyby był w osobnej kieszonce... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@GienekZFabrykiOkienek: To, o czym mówisz, wchodzi w skład dodatkowych usług, których jeszcze w Polsce się nie reklamuje. Taki Dell jest w stanie odebrać od Ciebie ten zużyty sprzęt, zutylizować go zgodnie z polityką prywatności Twojej firmy i dostarczyć nowe urządzenia. I to się opłaca, bo przy dużych flotach taniej jest taką usługę raz na 3 lata zamówić, niż trzymać kilku ludzi więcej w IT, którzy będą od tego.

@KapitanTorpeda
  • Odpowiedz
Czyli Lenovo MOŻE oferować starą klawiaturę, choćby jako własnoręczną wymianę, co dla wielu ludzi byłoby idealną opcją, ale tak nie robi. Dlaczego? Chyba dlatego że ma starych klientów mocno w dupie.


@supra107: Proces produkcji i logistyki byłby zbyt dużym kosztem w stosunku do potencjalnego zarobku. W firmach pracownik dostaje urządzenie i na nim pracuje, a nie wybrzydza, że klawiatura zbyt nowa.

Prywatni zapaleńcy to nie jest target żadnego vendora. Serie
  • Odpowiedz
@Vasek: Ty masz na myśli profesjonalne laptopy, ja się śmieje z tych co na spotkania przychodzili z takimi multimedialnymi które tylko ładnie wyglądały ;)

@GienekZFabrykiOkienek: Tanie modele lenovo to szmelc więc może stąd ta krytyka. Piszesz że dell i lenovo a jak wypada asus?
  • Odpowiedz
To, o czym mówisz, wchodzi w skład dodatkowych usług, których jeszcze w Polsce się nie reklamuje


@Vasek: Wot ciekawostka, ciekawe jak to się kalkuluje. U mnie zawsze albo lapki były sprzedawane pracownikom za grosze albo szły do outletu. Jedna firma dawno temu miała nawet taką bajerancką przewiercałkę do dysków ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zamawiają u producenta od razu wgranie swojego obrazu i tak skonfigurowane laptopy do nich przyjeżdżają.
  • Odpowiedz
@GienekZFabrykiOkienek:

Wot ciekawostka, ciekawe jak to się kalkuluje. U mnie zawsze albo lapki były sprzedawane pracownikom za grosze albo szły do outletu. Jedna firma dawno temu miała nawet taką bajerancką przewiercałkę do dysków ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Nie wiem jak to cenowo wychodzi. Ogólnie to tak naprawdę, jeśli chcesz, to dostajesz też certyfikat wyczyszczenia danych i np. utylizacji nośnika. A sam laptop później może nawet trafić do wybranej przez Ciebie organizacji, szkoły, domu dziecka, gdzie chcesz - i to
  • Odpowiedz
dostajesz też certyfikat wyczyszczenia danych i np. utylizacji nośnika


@Vasek: W połowie firm z którymi mam aktualnie do czynienia sam taki pomysł spowodowałby zawał u CISO. Z drugiej strony chmura już jest zajebista i mega bezpieczna xD

Na każdym musisz skonfigurować BIOS, przeinstalować system i wgrać programy użytkowe w Twojej firmie, np. 5 aplikacji logistycznych. I teraz masz wybór, albo: a) Zatrudniasz stażystów, którzy to klepią przez miesiąc, lub więcej
  • Odpowiedz
@GienekZFabrykiOkienek: Z Domeny ściągną się polityki prywatności, a nie poinstalują appki.

Chyba, że macie jakiegoś vmware zainstalowanego w firmie, to wtedy się zrobi wszystko samo. Ale to też trzeba odpowiednią opcję przestawić w konfiguracji, którą się sprzedaje.
  • Odpowiedz
@Vasek: SCCM zainstaluje appki i jeszcze kawę zaparzy w międzyczasie, a i tak musisz go mieć bo przecież nie będziesz kupował potem nowych laptopów żeby coś doinstalować/zaktualizować ;)
Można też rzucać obrazy z jakiegoś WDSa, wtedy zainstaluje się cały świeży obraz i do domeny podepnie się prawie samo, tylko trzeba mieć w BIOSie rzeczywiście odhaczony boot z PXE - sporo laptopów ma to domyślnie włączone, ale nie dam głowy czy
  • Odpowiedz
@GienekZFabrykiOkienek: Anegdot związanych z cyber security i zarządzaniem w dużych firmach w środowisku jest od groma. Czasami to naprawdę aż cringe łapie, jak się tego słucha. A jeszcze trudniej się to później z powagą opowiada. :P
  • Odpowiedz
@Vasek: Nie zdziwiłbym się nic, za dużo patologii widziałem xD Większe praktycznie zawsze mają. Mniejsze dla odmiany często gęsto nie bawią się w jakieś masowe zamawianie laptopów tylko kupują co akurat najtaniej w Media Markcie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale to akurat rzeczywiście byłby może rynek na takie tematy gdyby ktokolwiek tam coś ogarniał.
  • Odpowiedz