Wpis z mikrobloga

Profesjonalny artykuł na profesjonalnym portalu dla profesjonalne #rozowepaski pomaga wybrać profesjonalnego laptopa biznesowego ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oczywiście głównym kryterium laptoa biznesowego jest jego wygląd XD Aż się ciśnie jakiś sarkastyczny, szowinistyczny komentarz XD

W dodatku polecają Lenovo XD XD


#logikarozowychpaskow #komputery
Aerwin - Profesjonalny artykuł na profesjonalnym portalu dla profesjonalne #rozowepas...

źródło: comment_1592924327BGmkODQAr2CKheGkg65NBM.jpg

Pobierz
  • 89
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Aerwin: a co w tym dziwnego, że luzie lubią ładne rzeczy? Szczególnie że niektórzy przy laptopie spędzają długie godziny każdego dnia i jest zdecydowanie przyjemniej, gdy sprzęt cieszy oczy, a łączy się to też czesto z dobrym wykonaniem
  • Odpowiedz
@Aerwin: Typie czasem w dużych korporacjach jest tak, że działy za to odpowiedzialne u-------ą se w głowie, że monitor do komputera musi być biały i błyszczący. Choćby mieli dać tysiaka za szt. gównianej jakości monitora to dadzą - o ile będzie biały i błyszczący :).
  • Odpowiedz
@Kwasnytoja: Ale nowe ThinkPady to nie to samo co stare, kłiii.
Ogólnie chodzi o możliwości samoserwisowania i układ klawiatury. Stare ThinkPady pod tym względem były takim idealnym połączeniem peceta i laptopa, a z czasem Lenovo zrobiło z nich zwykłe laptopy. Wszystko zlutowane, a układ klawiatury, który w starych był bazowany na klawiaturach pecetowych, w nowych jest znacznie bardziej ulaptopowiony.

Małe detale, ale jednak znaczące:
-blok klawiszy Delete/Page Up/Down/Home/End w starych był bardzo podobny do tego z pecetów. I miał sens pod względem pozycji i rozmiarów klawiszy. W nowym wszystko jest w jednym rzędzie, a do tego nie mieli gdzie wstawić klawisza Print Screen, więc przenieśli go w bardziej upośledzone miejsce od klawisza Fn.
-blok klawiszy F1-F12 jest "zlaptopowaciały", bo żeby wcisnąć F1, trzeba wcisnąć Fn+F1, inaczej
supra107 - @Kwasnytoja: Ale nowe ThinkPady to nie to samo co stare, kłiii.
Ogólnie c...

źródło: comment_1592945076Xo4yX3051FN91Zcq5Xi4tv.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@supra107: Robią, najnowszy model wyszedł bodajże w zeszłym roku, i jest prześliczny. Sam długo używałem poleasingowego T520, ojciec X220 (który potrafił udźwignąć nawet Corel DRAWa) zamiennie z bodajże T510 (którego zalał piwem i nic mu nie było przez genialny patent z odpływem cieczy na dole obudowy), i jako laptopy do pracy to najlepsze, co można polecić. Może ewentualnie jeszcze biznesowe DELLe - trochę mniej wygodne, ale te mogłyby trafić w
  • Odpowiedz
@Vasek: No jak nie umiesz to może i ci się nie opłaca ¯_(ツ)_/¯
W sumie to nie wiem czy kiedykolwiek w życiu skorzystałem z gwarancji producenta. Jak dla mnie to zostawać na miesiąc bez sprzętu ale naprawić za darmo to tak trochę ni c--j mi się nie kalkuluje
  • Odpowiedz
@KapitanTorpeda: Jaki miesiąc? Kupujesz gwarancję NBD On-Site, to masz:
1. Reakcję serwisu w ciągu 1 dnia roboczego.
2. Z reguły naprawę do 3 dni.
3. Nie musisz tego nigdzie odsyłać, bo przyjeżdżają do Ciebie.

Mam prywatnie Legiona Y920, popsuła mi się MOBO. Ale asekuracyjnie, przy kupnie sobie zapłaciłem z 300zł za rozszerzenie gwarancji do 3 lat z naprawą on-site. Skorzystałem z tego przywileju i w 5 dni była diagnoza, dostawa części i naprawa przez technika. Laptopa nie musiałem odsyłać, a Pan technik przyjechał do mnie do biura, w którym pracuję, bo akurat tam przebywałem w chwili, gdy on
  • Odpowiedz
-blok klawiszy Delete/Page Up/Down/Home/End w starych był bardzo podobny do tego z pecetów. I miał sens pod względem pozycji i rozmiarów klawiszy. W nowym wszystko jest w jednym rzędzie, a do tego nie mieli gdzie wstawić klawisza Print Screen, więc przenieśli go w bardziej upośledzone miejsce od klawisza Fn.


@supra107: 7 rzędowa klawiatura to największa strata w Thinkpadach, chociaż ciągle imho nowe thinkpady mają najprzyjemniejszą klawiaturę.(śmiem nawet twierdzić że wyspowe
  • Odpowiedz
I dobrze, że nie robią takich kloców. Laptop służbowy ważący więcej niż 2 - 2,5kg to porażka.


@Vasek: Przecież to jest na oko X220-230, to były maleństwa a jednocześnie można było nimi kogoś zatłuc na śmierć bez wyłączania kompa ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie wspominam nawet o tym, że można było wymienić dysk bez rozkręcania laptopa - miał kieszonkę z boku na jedną śrubkę. X220 to
  • Odpowiedz
@ChadimusPrzegrywus: Pewnie jeżeli chodzi o samo działanie klawiatury to nowa wyspówka jest lepsza, ale jednak układ ma upośledzony. Mogłbyby te chińczyki wziąć układ ze starej i mechanizm z nowej i powstałaby idealna klawiatura laptopowa.
  • Odpowiedz
@GienekZFabrykiOkienek: Nie przypatrywałem się, co to za model był konkretnie, biję się w tym miejscu w pierś. Taka kanciasta obudowa to mi się kojarzy z cegłami sprzed 5 lat, które są wychwalane pod nieboskłon.

Nie wspominam nawet o tym, że można było wymienić dysk bez rozkręcania laptopa - miał kieszonkę z boku na jedną śrubkę.


Teraz owszem, rozkręcasz sobie kompa, montujesz terabajtowy dysk M.2 (też przykręcasz jedną śrubką). I tyle.
  • Odpowiedz
@Aerwin: Laptop biznesowy to laptop do szpanu a nie do pracy. Mnie to na spotkaniach bawiło jak komuś bateria padała bardzo szybko albo laptop zaczynał głośno chodzić. To jasno pokazywało że klient kupił coś w ciemno i się nie zna, a jeżeli nie zna się na sprzęcie to na oprogramowaniu pewnie też, więc wduszamy opcje premium.
  • Odpowiedz
@Aerwin: a na h-j im do HaeRu podświetlany jak g---o z bazaru gamingowy laptop xD
Co innego do domu, tam można zaszaleć. W pracy i na spotkaniach ma się liczyć wygląd, kompaktowość i niezawodność a nie matryca 144Hz, dedykowana karta i ledy xD
  • Odpowiedz
Mnie to na spotkaniach bawiło jak komuś bateria padała bardzo szybko albo laptop zaczynał głośno chodzić

@K-S-: W Lati wyższych serii (5590 np.) był ten problem - procesor się mocno overclockował i wszystko świrowało. Naprawiał to update BIOSu, który Dell zalecał. Tego typu problemy to często nie błędy sprzętu, tylko użytkownika, który ignoruje update'y.

Laptop biznesowy to nie laptop do szpanu, tylko urządzenie gotowe do pracy out-of-the-box. Oferujące funkcje zabezpieczeń, zarządzania i serwis nastawiony na jak największy uptime jednostki.

Teraz focus wszystkich vendorów to własnie czas pracy na baterii. Ekrany SLP (Super-Low Power) ciągnące po 2,5W trafiają do coraz większej liczby urządzeń, a baterie nie są jakoś
  • Odpowiedz