Wpis z mikrobloga

jakim cudem im się to opłaca?
https://auto-planeta.pl/samochody/audi-a4-najem-firma/
rata netto przy 15k, wkładzie 0% z serwisem i oponami = 1094 zł
ta sama kwota według kalkulatora na stronie Audi daje wynik w postaci raty = 1314 zł (a nie ma tutaj darmowych serwisów i opon) więc wtf? jedyną różnicę jaką widzę, to że w Audi masz opcję wykupu.
#leasing #auta #samochody #audi #firma
kkarol93 - jakim cudem im się to opłaca?
https://auto-planeta.pl/samochody/audi-a4-n...

źródło: comment_1592917370zdxRWui3PHcBUrOOl4fpJP.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@Czaajnik: no to bierzesz ubezpieczenie w pakiecie i ew. każdą szkodę sobie robisz z AC, a rata wtedy wychodzi trochę więcej niż w bezpośrednio w Audi, gdzie jeszcze i tak musisz doliczyć niemałe ubezpieczenie
więc no nie wiem :D
  • Odpowiedz
10-15 przebiegu to chyba po bułki do sklepu


@krytyk__wartosciujacy: Do sklepu, do biura, do przedszkola itd - jeżdżąc po mieście 10k km to całkowicie normalny roczny przebieg nawet przy korzystaniu z auta codziennie po kilka razy.
  • Odpowiedz
@kkarol93: Jeśli nie ma jakiejś sztuczki, to po 3 latach księgowo (zamortyzowany) ten samochód wart jest 2/5 ceny.


Bez opcji wykupu dla mnie to słaba oferta.

@psylo: w góry 1000, nad morze 500. Do szwagra na drugi koniec miasta z 30, + 2 razy do roku do teściów i masz 10k
Edit: w jedną i drugą stronę licząc
  • Odpowiedz
@psylo: w góry 1000, nad morze 500. Do szwagra na drugi koniec miasta z 30, + 2 razy do roku do teściów i masz 10k


@krytyk__wartosciujacy: I tu jest pies pogrzebany. Ja staram się na takich dystansach latać (o ile tylko jest to możliwe), a do teściów mam 40 km. Podróż na drugi koniec miasta w Rzeszowie to 6 km :)
  • Odpowiedz
@psylo: ja robię 1-2 razy w miesiącu 300 w obie strony do rodziców, po mieście do pracy 4+4 i wychodzi, że w 3 lata posiadania fury przejechałem 32k ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@psylo: może kwestia miasta, ale właśnie zaskoczyło mnie, że 10k może stanowić jakiś problem.
Takiego tysiaka albo półtorej to bym chyba taksą/uberem nie wyjeździł w miesiąc albo jakimś carsharingiem.

Latanie jest spoko, ale jak masz do ogarnięcia dzieciaki, to czasem nawet na weekend załadować się pod dach nie problem ;-)
  • Odpowiedz
Latanie jest spoko, ale jak masz do ogarnięcia dzieciaki, to czasem nawet na weekend załadować się pod dach nie problem ;-)


@krytyk__wartosciujacy: To też zależy od wieku dzieci. U nas już mamy za sobą okres pakownia auta pod dach nawet na krótkie wyjazdy, z czasem jest coraz lepiej, odpadają wózki i reszta takiego sprzętu.
  • Odpowiedz