Wpis z mikrobloga

Hej, rozglądam się za kamieniem do pizzy i mam pytanie - gdzie najlepiej kupic coś co się nada a nie kosztuje miliony monet? Na allegro za dopisek "pizza" mam wrażenie ze automatycznie jest przebitka 500%. Wpadło mi w oko https://www.obi.pl/plyty-tarasowe-i-chodnikowe/plyta-granitowa-szara-30-cm-x-30-cm-x-2-cm/p/6282016 - miał ktoś może i daje rade?

Ewentualnie jeżeli nie granit, to gdzie idzie dostać jakaś płykę szamotową lokalnie?

#kamiendopizzy #pizza #gotujzwykopem
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WyjadaczDzemu: powinna być szamotowa czy jakoś tak
Ogólnie cena samego kamienia powinna być niższa, ale za to możesz mieć w miarę pewność że jest przeznaczony do żywności więc parę zł warto za to zapłacić
Ale teraz to nawet w obi są
@WyjadaczDzemu: brałem kiedyś z castoramy. dobrze by były oszlifowana (chyba tak to się określą), bo tą co wrzuciłeś wydaje mi się, że jest chropowata. Ciężko będzie z konserwacją. granit nie powinien być impregnowany, więc takiej płytki szukaj.
@WyjadaczDzemu nie kupuj szamotu typu płyta za 35zl. Kupiłem i mimo że piecze.. Piekło się dobrze to pękła w połowie mimo równego podłoża i powolnego nagrzewania i studzenia. Takie biscotto z gliny to koszt koło 200zl. Jest jeszcze opcja że sklepów typu kamien do pizzy pl :) mają tam za 70 albo 90 zł takie całkiem fajne, nie pisali ludzie że pękają. Nie bierz granitu.. To będzie Ci się rozgrzewać multum czasu.